in

Halkalı-Çerkezköy Demiryolu İçin Kamulaştırmalar Başladı !

Halkalı-Çerkezköy arasında yapımı süren Yüksek Standartlı Demiryolu Projesi kapsamında çok fazla taşınmaz için acele kamulaştırma kararı verildi.

İstanbul Çerkezköy arasında yapımı süren yüksek standartlı demiryolu projesi kapsamında bazı gayrimenkullerin kamulaştırılmasına karar verildi. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete’de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. İstanbul Çerkezköy arasında bu yerlerde gayrimenkulü bulunan, oturanları yakından ilgilendiren gelişme.

Çerkezköy’e kadar listelenen birçok gayrimenkul kamulaştırılacak !

Türkiye genelinde hali hazırda devam eden projeler için kamulaştırma çalışmalarına aralıksız devam ediliyor. Bu çerçevede Halkalı’dan başlayan Çerkezköy’e uzanan yüksek standartlı demiryolu projesi için acele kamulaştırma yapılacak.

Halkalı-Çerkezköy Yüksek Standartlı Demiryolu Projesinin Belirlenen İş Programına ve Taahhüt Edilen Sürelere Uygun Şekilde Tamamlanması ve Dış Kaynaklı Kredi Temininde Aksama Yaşanmaması Amacıyla, Proje Kapsamında İhtiyaç Duyulan Bazı Taşınmazlar ile Muhdesatın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı (Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü) Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4346) Resmi Gazete’de ilan edildi.

İstanbul Çerkezköy arasında sürdürülen dev demiryolu projesi için Çatalca, Tekirdağ ve birçok yerde kamulaştırmalar yapılacak. İstanbul’da Küçükçekmece Altınşehir, Halkalı, Avcılar Başakşehir, Arnavutköy, Büyükçekmece, Çatalca, Silivri ve Çerkezköy’de bulunan birçok taşınmaz kamulaştırılacak.

 

 

 

Ne düşünüyorsunuz?

89 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Emlak Katılım, Ankara’da Beş Şubeye Ulaştı

Atakent Adı Verilen Konut Projesinin İhalesi Yapıldı