in ,

Halkbank Kadın Girişimcilere Kredi Desteği Sağlıyor !

100 bin TL’ye kadar kredi…

Türkiye genelinde kadın girişimciler için kredi desteği sunacak olan Halkbank, 100 bin TL’ye kadar kredi verecek.

Dünya kadınlar günü sebebiyle Halkbank, Türkiye genelinde kadın girişimcilere destek vermek amacıyla önemli bir kredi için başvuru almaya başladı. Ülke genelinde kadın girişimciler için 100 Bin TL’ye kadar kredi verilecek. Peki Halkbank kadın girişimci kredi destek paketi detayları neler ?

Koronavirüs sürecinde esnafa, vatandaşa uygun şart ve koşullarda kredi imkanı sunan Halkbank, yeni bir destek kredi paketi ile kadınlara kredi sağlayacak. Kadın girişimci olan herkese 100 Bin TL’ye kadar önemli bir kredi desteği verilecek. Açıklama Dünya kadınlar gününde düzenlenen üreten Kadınlar Zirvesi kapsamında yapıldı. Düzenlenen zirvede kadın girişimcilere kredi açıklaması geldi. 100 Bin TL’ye kadar olacak kredi desteği, kadın girişimcileri kapsayacak.

Kredi destek başvurusu, Halkbank kadın girişimciye 100 Bin TL kredi şart ve koşulları için detaylar açıklandı.

Kadın Girişimci Kredisi Ekonomik gelişmede, istihdamı artırmada ve sürekli üretim ile satış organizasyonunda önemli rol üstlenen Kadın Girişimcilere, Halkbank’tan tam destek !

Bir iş fikrine dayalı olarak ilk defa iş kuracak veya işini kurmuş olan Kadın Girişimcilerin finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla “Kadın Girişimci Kredisi” oluşturulmuştur.

Kredi Limiti

Kadın Girişimcilerin kullanabileceği azami kredi limiti ;

İşini kurmuş olan kadın girişimciler için azami 100.000 TL,

Yeni iş kuran kadın girişimciler (6 aydan kısa süredir faaliyette bulunan) için azami 50.000 TL’dir.

Kadın Girişimcilere yukarıda belirtilen azami limitler kapsamında; asgari 5.000 TL Ticari KMH (Dost Hesap) ve asgari 5.000 TL limitli Ticari Kredi Kartı (Paraf KOBİ/Business/Esnaf Kart) ürünleri takdim edilecektir.

Kredi Özellikleri

Kredi vadesi; azami 6 ay Anapara Ödemesiz Dönem olmak suretiyle toplam azami 36 Ay’dır.

Kredi, Aylık Eşit Taksitli olarak kullandırılabilecektir. Ödemesiz dönem faizleri 3’er ayda bir tahsil edilecektir.

Kredi vadesi boyunca Kadın Girişimcilerden Havale ve EFT işlemlerinden ücret alınmayacaktır.

Kimler Faydalanabilir ?

Kredi başvurusu sırasında Kadın Girişimcilerin aşağıda belirtilen ölçütleri sağlamaları gereklidir;

Gerçek kişi şahıs işletmesi ya da hisseleri toplamının en az yüzde 50’si başvuru tarihi itibarıyla Kadın Girişimcilere ait olan tüzel şahıs işletmeler başvuruda bulunabilecektir.

Kadın Girişimcinin krediyi kullanabilmeleri için işletmeyi kurmuş olması ya da bir işyeri kurmadan ikametgahını işyeri olarak kullanan girişimcilerde, kayıtlı olduğu Vergi Dairesi’nden alınmış vergi mükellefi olduğunu gösteren belge aranacaktır.

Kredi isteğinde bulunan Kadın Girişimci, sahibi/ortağı olduğu işletmenin yönetimine ve faaliyetine aktif olarak katılıyor olması gereklidir. Tüzel kişi şirketlerde çok sayıda kişinin Kadın Girişimci ölçütlerine uygun olması durumunda, sadece bir girişimciye kredi kullandırılabilecektir.

Ne düşünüyorsunuz?

711 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

3. Reaktörün Temeli Atılıyor !

Kamuda Yeni Dönem !