in ,

Halkbank Konut Satış İlanlarını Güncelledi

Halkbank İstanbul, Ankara Ve İzmir’de Uygun Fiyatla Konut Satışı Yapıyor !

İnşaat maliyetlerindeki yükselmeler emlak sektöründe fiyat bazlı büyük değişimlere neden oldu. Fiyatlar son derece yükselirken şu anda konut satın almak için göze alınması gereken maliyetler adeta uçtu. Böyle yüksek fiyatlar hakim olmaya başlayınca da ev satışları dururken vatandaşların uygun fiyatlı ev arayışları hız kazandı.

FİYATLARDAKİ ARTIŞ İHALELERE YÖNELTTİ

Türkiye’de konut fiyatlarının yükselişinin sonrasında alternatif konut satışları ile uygun fiyat bulma imkanına dair arayışlar başladı. Bu arayışların tüm adresleri de ihale yoluyla satılan konutlar oldu. Özellikle de bankaların mülkiyetinde olan konutlar bu şekilde satışa çıkarılıyor. Vatandaşlar da ilgili ihaleye katılarak uygun fiyata konut satın alabiliyorlar.

BANKALARDAN EV NASIL SATIN ALINIR ?

Bankaların açtıkları ihaleler genelde resmi internet siteleri vasıtasıyla duyuruluyor. Bu konutları internet ortamında inceleyen vatandaşlar teklif vermeyi düşündüklerinde ise banka ile irtibata geçiyorlar. Bir teminat bedeli ödeyerek sözleşme imzalayan vatandaşlar ilgili konut için teklif verebiliyorlar. Belirli bir süre içerisinde en yüksek teklifin sahibi konutu satın almaya hak kazanıyor. Bu şekilde uygun fiyata ev satın alınabiliyor. İhaleye katılmasın az olması halinde ise son derece avantajlı fiyatlarla konut sahibi olunabiliyor.

Konut satışı yapan bankalardan birisi de Halkbank… Türkiye’nin 81 ilinde de konut satışı yapan bu bankanın ilanlarına resmi internet sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

HALKBANK’IN ÖNE ÇIKAN KONUT SATIŞ İLANLARI

Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde bulunan 75 metrekarelik konut 45 Bin TL’lik fiyatla satışa çıkarıldı. Beypazarı ilçesinde ise 127 metrekarelik konut için Halkbank 188 Bin TL fiyat belirledi. Büyük ev arayanlar için ise Halkbank, Yenimahalle ilçesinde 225 metrekarelik konutu 520 Bin TL’den sattığını duyurdu. Uygun fiyatlı ev arayan için ise Çubuk ilçesinde 46.510 TL ile satışa çıkarılan 80 metrekarelik ilan dikkat çekti.

İzmir Bergama ilçesinde 110 metrekarelik konut 99 Bin TL’ye, Karabağlar ilçesinde 87 metrekarelik konut 191 Bin TL’ye, Konak ilçesinde 285 metrekarelik konut 1 milyon 100 Bin TL’ye ve Çiğli ilçesinde 130 metrekarelik konut 450 Bin TL’ye satışa çıkarıldı.

İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde 65 metrekarelik konut 175 Bin TL’ye, Esenyurt ilçesinde 410 metrekarelik konut 950 Bin TL’ye, Sultanbeyli ilçesinde 103 metrekarelik konut 250 Bin TL’ye, Tuzla ilçesinde 66 metrekarelik konut 235 Bin TL’ye, Fatih ilçesinde 63 metrekare konut 540 Bin TL’ye, Çekmeköy ilçesinde 35 metrekarelik konut 190 Bin TL’ye satışa çıkarıldı.

Ne düşünüyorsunuz?

111 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Faizsiz Konut Kredisinden Kimler Faydalanabilir ?

TOKİ’den Nevşehir’e Yeni Konut Projesi