in

Hazineden Satılık İmarlı Arsalar

Başvuru süreci devam eden arsa ilanları…

Yatırım yapmak isteyenler için çok özel fırsatlar sunulmaya devam ediliyor. Birikimi olanlar için çeşitli gayrimenkul satış ilanları üst üste yayımlanıyor.

Ağustos ayının ilk günleri itibarıyla yayımda olan, başvuru süreci devam eden arsa ilanlarının bazıları haberimizde…

Arsa almak isteyenler için çeşitli kamu kurumlarına ait 65 adet satış ilanı bulunuyor. Bazı kamu kurumları ise arsaları kiralamak için ihaleye çıktılar. Farklı özelliklerde bulunan arsaların kiralanması için yayımlanan güncel ilan sayısı ise 3.

Satış amaçlı ihaleye çıkarılacak olan arsalara bakıldığında, bir kamu kurumu çok sayı ihale ilanı yayımlayabiliyor. Örneğin son yayımlanan duyurularda Konya Beyşehir Belediye Başkanlığı bir duyuru kapsamında kendisine ait 8 farklı arsanın satışını yapacağını ilan etti. İlan edilen çoğu duyuruda, arsa satışları için ilan bulunuyor.

Güncel Satış İlanlarından Bazıları …

Birikimi olan, kredi kullanabilecek durumda olanlar için güncel satış ilanlarını sizler için aşağıda listeledik. Ancak duyurular bölümünde yayımlanan ilanların tamamı aşağıda yer almıyor. Son yayımlanan ihale ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Arsa satış ilanlarında fiyat listelerini görmek isteyenler için her duyuru tek tek incelenmeli. İstekliler Basın İlan Kurumu – Resmi İlan Portalı üzerinden tüm belediyelerin, kamu kurumlarının, SGK, KGM, VGM, Kızılay gibi kurumların ihale ilanlarını ayrı ayrı araştırabilirler.

İhalelere Başvuru Ve Satın Alma İşlemleri

İhale başvuruları kurumlara direkt olarak yapılır. Kurumların belirlediği arsa muhammen bedelleri üzerinden bir teminat bedeli ödeyen istekliler, başvuru evraklarını kuruma teslim ederek müracaatlarını tamamlarlar. Daha sonra ihalede teklif veren katılımcılar en yüksek teklifi vermeleri halinde arsaları almaya hak kazanırlar. Teslim işlemleri ise kurumlar tarafından yürütülür.

Ne düşünüyorsunuz?

89 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Atakent Adı Verilen Konut Projesinin İhalesi Yapıldı

Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması İle İlgili Yönetmelik Değişti !