in ,

Her Eve Yüksek Hızlı İnternet Projesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bakanlık olarak yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

Hükümetin 2023 yılı hedefleri kapsamında açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, internet alanında planlanan çalışmaları açıkladı. Bakan Karaismailoğlu 2023′ te her konut için 100 megabit internet projesi olduğunu ilan etti.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Uluslararası Siber Olaylara Müdahale Merkezine (USOM) bir ziyaret yapılan Bakan Karaismailoğlu, burada bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında internet erişimi, fiber altyapı, internet servis sağlayıcıları ve sosyal medya hususlarını ele alan Bakan Karaismailoğlu, yeni projeler ile ilgili konuştu.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NDAN HER EVE 100 MEGABİT INTERNET MÜJDESİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bakanlık olarak yürütülen ve yürütülecek olan çalışmalar ile ilgili bilgi vergi. Bu kapsamda vatandaşların istekleri doğrultusunda adım atılacağını ifade eden Bakan Karaismailoğlu, fiber altyapı çalışmalarına vurgu yaptı. Bu alanda operatörlerin yönlendirildiğini ifade eden Bakan Karaismailoğlu çalışmaların devam etmesiyle fiber kullanım oranının artırılmasını sağlayacaklarını duyurdu.

Konuşmasının devamında 2023 projeleri ile ilgili konuşan Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yeni bir projenin ilk ayrıntılarını açıkladı.

“Gençlerin ihtiyaçlarını önemsiyoruz. Gençlerimizin en fazla dikkat ettiği ve önemsediği konu olan internet ve internet hızı bizim en öncelik verdiğimiz konular arasında. Çalışmalarımız doğrultusunda Türkiye 5G’ye geçecek ilk ülkelerden biri olacak. Ayrıca 2023 yılında her haneye 100 megabit internet projemiz var.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu konuşmasının devamında Türkiye’nin önümüzdeki dönemlerde bazı alanlarda daha güçlü olacağını ifade etti. Gençlerin dinamizmi ile fırsatların değerlendirileceğini ifade eden Bakan Karaismailoğlu, bilişim, e-ticaret ve siber güvenlik alanında Türkiye’nin güçleneceğini ifade etti.

Ne düşünüyorsunuz?

148 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Cumhurbaşkanı Erdoğan Deprem Konutlarının Temel Atma Töreninde Çağrı Yaptı

İmar Planı Değişiklikleri SMS İle Bildirilecek !