in

Herkes Türkiye’yi Seçecek ! Konut Satışı 4 Katına Çıkacak !

Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, yabancıya satışın eski rakamların 4 katına çıkacağını açıkladı.

Herkes Türkiye’yi Seçecek ! Konut Satışı 4 Katına Çıkacak voorgo.com

Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, dövizde yaşanan yükseliş ve sağlık alanında yürütülen etkin çalışmalar nedeniyle gayrimenkul sektöründe yabancı yatırımcı hareketliliğinin artacağını, yabancıya satışın eski rakamların 4 katına çıkacağını açıkladı.

Haziran ayında kamu bankaları ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı öncülüğünde başlatılan ‘düşük faiz-uzun vade’ kampanyası gayrimenkul sektöründe büyük bir dinamiklik yaşanmasına neden oldu. Bundan sonraki süreçte ise salgının etkisinin azalmasıyla birlikte önümüzdeki aylarda yabancı yatırımcının artması bekleniyor.

Yılmaz, yurt dışı hava trafiğinin normale dönmesiyle yabancıya satışın eski rakamların dört katına çıkacağını ifade etti.

Herkesin Türkiye’yi seçeceğini belirten Yılmaz, özellikle zengin Ortadoğulular “Avrupa, İtalya, İspanya, İngiltere, Portekiz, ’den ev aldılar ve orada hastanelerin yetersizliği sebebiyle sorun yaşandığını gördüler. Bu nedenle Türkiye’ye dönecekler” dedi.

Yabancıya yapılan konut satışı 2020 yılının yedi ayında yüzde 29,6 azalarak 17 bin olurken, bu rakam geçen yılın genelinde 45 bin 483 olmuştu.

Ne düşünüyorsunuz?

99 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Avrupa Yakası’na Taşınacak voorgo

Avrupa Yakası’na Taşınacak.

Ev Onarımı, Prefabrik ve Betonarme Konut Yapanlara Destek voorgo.com

Ev Onarımı, Prefabrik ve Betonarme Konut Yapanlara Destek !