in

Hidroelektrik Santraller İçin Özelleştirme Kararı Alındı

Karar, 10 Mart 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı !

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 10 Mart 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan özelleştirme kararları ile 5 hidroelektrik santrali özelleştirme kapsamına alındı.

10 Mart 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan özelleştirme kararları kapsamında 5 hidroelektrik santralinin özelleştirme kapsamına alındığı ilan edildi.

2021 YILI PROGRAMI İLE ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINA ALINAN HİDROELEKTRİK SANTRALLERİ HANGİLERİ, HANGİ HES PROJELERİ ÖZELLEŞTİRİLECEK ?

Yayımlanan özelleştirme kararları kapsamında Denizli ilinde bulunan Çal Hidroelektrik Santrali, Erzincan ilinde bulunan Girvelik II ve Mercan Hidroelektrik Santralleri, Sivas ilinde bulunan Koyulhisar Hidroelektrik Santrali, Kars ilinde bulunan Dereiçi Hidroelektrik Santrali ve bu santrallerde kullanılan taşınmazlar özelleştirme kapsam ve programına dahil edildi.

Yukarıda bulunan 5 hidroelektrik santrali işletme hakkının verilmesi yöntemi ile özelleştirme kapsamına alınırken, bu HES projelerine ait olan taşınmazlar için ise işletme hakkının verilmesi ya da kullanım izin devri yöntemi ile özelleştirme yapılacak.

Belirtilen özelleştirme işlemleri uygulama kapsamında en geç 31 Aralık 2025 tarihine kadar tamamlanacak.

Aynı özelleştirme programı kapsamında HES projesine ek olarak;

Mülkiyeti Hazine adına kayıtlı olan Ankara Çankaya ilçesinde bulunan arsa,

Mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı olan Ankara Mamak Üreğil Mahallesi sınırlarında bulunan arsa,

Mülkiyeti Tekel Genel Müdürlüğü adına kayıtlı olan Balıkesir Savaştepe ilçesi Cumhuriyet Mahallesi sınırları içesinde bulunan arsa,

Mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları adına kayıtlı olan Erzincan Tercan ilçesi Mercan Mahallesi sınırları içeresinde bulunan arsa,

Mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları adına kayıtlı olan Edirne Merkez Sarıcapaşa Mercan Mahallesi sınırları içeresinde bulunan arsa için ise imar planı değişiklikleri yapıldı.

Ne düşünüyorsunuz?

154 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Ergene Havzası’nda Tesislere Kapatma Cezası Verildi

İllere Göre Konut Kira Ortalamaları