in

Hobi Bahçeleri Yeniden Değerlendirilecek !

Tarım arazilerinin üretimden çıkarılmasının önüne geçilmesini hedefleyen teklif, tekrar değerlendirilmek üzere askıya alındı.

Hobi Bahçeleri Yeniden Değerlendirilecek voorgo.com

Verimli tarım arazilerinin hobi bahçelerine dönüştürülerek kurulan tatil veya hafta sonu evlerinin tümünün yıkılmasını öngören ve böylece tarım arazilerinin üretimden çıkarılmasının önüne geçilmesini hedefleyen teklif, bazı konularda yaşanan aksilikler sebebiyle askıya alındı.

AK Parti grubunda çalışmaları tamamlanan teklifte, çok sayıda hususta problem yaşandı.

Eleştirilerin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a kadar ulaşmasının ardından, Cumhurbaşkanı’nın “Yeniden çalışın” dediği öğrenildi. Tüm hobi bahçelerinin yıkılmasını, sahte gıda üretenlere firma kapatma dahil ağır cezalar verilmesini öngören teklif, hobi bahçelerinin yıkımı, yıkılmasının gecikmesi halinde ise para cezası verilmesi, bu görevi yerine getirmeyen il müdürlükleri ve il özel idarelerinin bundan sorumlu tutulması gibi net hükümler içeriyordu. Öngörülen para cezalarını çok fazla bulanlar olduğu gibi, belli bir tarih konularak, buna bir çerceve çizilmesini isteyenler de olduğu belirtiliyor. Ayrıca,Tarım Bakanlığı’nda kurulacak bilim kurulunun yetkilerinin de tartışma konusu yapıldığı iddia ediliyor. Teklifin hazırlık çalışmaları esnasında, hobi bahçesi yapmak için tarım arazilerinin bölünerek satılmasının önüne geçilmesi gerektiği belirtilmişti. Arazi sahiplerinin bu satışı karlı bulduğu, bunun tarımsal üretime darbe vurduğu, tarım arazilerinin yok edildiği dile getirilmişti.

 

Ne düşünüyorsunuz?

132 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Milli Emlak’tan Satılık Arsa voorgo.com

Milli Emlak’tan Satılık Arsa

Amasya Gümüşhacıköy'de Yeni Toki Projesi voorgo

Amasya Gümüşhacıköy’de Yeni Toki Projesi