in

Piyasa Fiyatının Altında İcradan Satılık Ucuz Evler !

Vatandaşlar, bankaların icra yoluyla sattıkları evlere yöneldi.

Bankaların takibe düşen kredi miktarı rekor seviyelere ulaştı. Yaşanan bu olumsuzluk konut stoklarında da yükselişe neden oldu. Bu anlamda vatandaşlar bankaların icra yoluyla sattıkları evlere yönelmiş durumda.

İcra ile el konulan konutlar ihale ile piyasa fiyatının altında satışa sunulmaktadır. İki aşamadan geçen bu prosedürde ilk olarak icralık konut % 60 bedel üzerinden satışa takdim edilir ve bu oranda alıcı bulunmazsa % 40 oranında satışa çıkarılır. İcra ile satışa çıkan daire, arsa veya otomobil gibi mallar ihale usulü ile açık arttırma yapılarak satılır.

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Denizbank, İş Bankası, Yapıkredi satılık gayrimenkul ilanları ile binlerce ev, işyeri, arsa, tarla, bağ, bahçe, hobi bahçesi, yazlık ve dükkan düşük fiyatlara ek olarak dosya masrafsız, ekspertiz ücreti ödenmeksizin ev kredisi desteği sayesinde satışa sunuldu. Üstelik söz konusu konutlar satışa sunulmadan önce fiyat saptama çalışmaları kapsamında ekspertiz prosedüründen geçirildiği için aşağı yukarı 1.500 – 2 bin lira aralığında olan konut kredisi ekspertiz ücreti ve bin lira olan konut kredisi dosya masrafı gibi ücretlerden de muaf tutuluyor. Yani, bu masraflar ödenmediği için 3 bin liralık bir avantaj sağlanmış oluyor. İhaleyi kazandıktan sonra, ihale üzerinde itiraz veya fesh davası açılmadığı takdirde 10 gün içerisinde paranın tamamının ödenmesi gerekiyor.

Ne düşünüyorsunuz?

118 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

TOKİ, Sadece 11 Bin TL Peşinatla Ev Sahibi Yapacak

Bankaların Güncel Kredi Faiz Oranları