in ,

İmar Planı Değişiklikleri SMS İle Bildirilecek !

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, bundan sonra imar planı değişikliklerinin o mahallede oturan kişilere SMS ile bildirileceğini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da imar plan değişikliklerini vatandaşlar anında SMS ile öğrenebilecek. İBB Başkanı İmamoğlu “Artık gizli saklı imar planı değişikliği yok; her şey şeffaf, her şey erişilebilir” dedi.

İBB’nin yeni bir programa geçtiği duyuruldu. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu uygulamanın Türkiye’de bir ilk olduğunu, her şeyin şeffaf, her şeyin erişebilir olduğunu açıkladı.

İstanbul’da imar plan değişikliğini vatandaşların anında öğreneceğini söyleyen İmamoğlu “Artık gizli saklı imar planı değişikliği yok; her şey şeffaf, her şey erişilebilir. Türkiye’de bir ilk olan bu hizmetle İstanbul’da alınan her karardan haberiniz olacak. Askıya çıkarılan tüm imar plan ve değişiklikleri anında SMS ile paylaşılacak” dedi.

https://planaski.ibb.gov.tr/ sitesine giren vatandaşlar imar değişikliğinin nerede olduğunu öğrenmek için önce bölgeyi işaretliyor sonrasında da cep telefon numarasını giriyor. Daha sonra bilgiler SMS olarak cep telefonuna gönderiliyor.

Ne düşünüyorsunuz?

87 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Her Eve Yüksek Hızlı İnternet Projesi

TDV Nijer’de 15 Adet Su Kuyusu Açtı