in , ,

İmar Yönetmeliği Onaylandı !

Cumhurbaşkanlığı onayı ve Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor.

Ak Parti İzmir milletvekili Necip Nasır, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanarak onaylanması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı‘na gönderilen İmar Yönetmeliği’nin onaylandığını açıkladı.

2019 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ancak Danıştay kararlarına aykırı maddeler içerdiği gerekçesiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından reddedilen İzmir imar yönetmeliği büyükşehir belediyesi tarafından yeniden hazırlanarak onaylanması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na iletildi. Sadece Cumhurbaşkanlığı onayı ve Resmi Gazete yayını kaldı.

NECİP NASIR SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Ak Parti İzmir milletvekili Necip Nasır İzmir sosyal medya hesabı üzerinden imar yönetmeliğinin Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum tarafından onaylandığını duyurdu.

Nasır, sosyal medya hesabında şu mesajı paylaştı.

Yıllarca plansızlığın yarattığı problemlerle uğraşan ve her fırsatta planlı bir yapıya kavuşması için mücadele ettiğimiz güzel İzmir’imiz, 1/100.000’lik planlarının onaylanmasından sonra, İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İMAR YÖNETMELİĞİ’NE DE KAVUŞTU.

Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum ve Ticaret Odası Başkanımız Sn. Mahmut Özgener olmak suretiyle emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Ne düşünüyorsunuz?

186 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

6 Şubat’ta Temeli Atılacak

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektörlüğüne Ait Arazi Kiraya Verilecek