in

İnciraltı’nın İmar Sorunu Çözülüyor !

İzmir İnciraltı’nın uzun yıllardır çözüm bekleyen imar sorunu için çalışmalar başladı.

İnciraltı’nın İmar Sorunu Çözülüyor voorgo.com

İzmir için hayati öneme sahip olan İnciraltı’nın turizm ekonomisine kazandırılması için imar planı çalışmaları devam ediyor.İzmir Milletvekili Atilla Kaya ve Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, İnciraltı’nın uzun yıllardır çözüm bekleyen imar sorunu ile ilgili bir araya geldi.

1989 yılında Turizm Bölgesi ilan edilen yalnız o günden bu yana imar sorunu çözülemeyen İnciraltı ve Bahçelerarası Mahallelerinin problemi masaya yatırıldı.Kangren haline gelen problemin çözümü için Yerel Yönetimler ile Bakanlıkların uyum içinde çalışması gerektiğinin altı bir kez daha çizildi.

Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya: ”İzmir’in en değerli bölgesinde 40 yıldır turizm alanı olarak belirlenen fakat imar olmadığı için haklarını elde edemeyen yurttaşlarımız var. Balçova’yı, İzmir’i hatta bütün Türkiye turizmini ve ekonomisini canlandıracak bir bölge atıl bir şekilde bekliyor. Balçova, yıllardan beri jeotermal su kaynakları ile sağlık turizminde dünyanın bildiği bir merkez. İnciraltı gibi denize kıyısı olan bir bölgenin de yapılacak planlamanın sonrasında sağlık turizmi, konut alanı, sağlık serbest bölge alanları yardımıyla yaratacağı ekonomik gelirin ve iş imkanlarının Balçova için önemli olduğuna inanıyoruz. Burada İzmir’in doğal güzelliğine zarar vermeyen bir planlama yapılması için bütün kurumların ortak akılda buluşması gerekiyor.”

İzmir Milletvekili Atilla Kaya: ”Bakanlığımız tarafından İnciraltı’ nda tekrar planlama yapılıyor. İnciraltı’ ndaki alanın sağlık ve termal turizm temalı planlanması ile birlikte İzmir kazanacak. Sağlık ve turizm temalı bir planlama ile İzmir’ in çok büyük bir yeşil alan kazanmasını istiyoruz. Ortak akıl ile İzmir’ imizin bu önemli problemini çözüme kavuşturacağımıza inanıyorum. İnciraltı İzmir’ in geleceğidir. İnciraltı ile Ege Turizm Planı’ nı birbirine entegre edeceğiz. İzmir’ in turizmine, ekonomisine, istihdamına büyük katkı sağlayacak bu projeyi gerçekleştireceğiz.”dedi.

Ne düşünüyorsunuz?

339 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İlanı Girip, Brandayı Asıp, Müşterinin Aramasını Bekleme Dönemi Sona Erdi voorgo.com

İlanı Girip, Brandayı Asıp, Müşterinin Aramasını Bekleme Dönemi Sona Erdi !

TOKİ, 2020 Yılının Zam Oranlarını Açıkladı voorgo.com

TOKİ, 2020 Yılının Zam Oranlarını Açıkladı