in

İnşaat Firmaları Emlakçılarla Değil, Ekonomistlerle Çalışmalı !

Gayrimenkul PR, Çeşme’de inşaat yapan firmalara ve mülk sahiplerine bilgilendirmeler yaptı.

Tüketicilerin gayrimenkul edinme motivasyonlarının değiştiği yeni normal hayatımızda, bahçeli, tam müstakil ya da daha çok faydalanabilen gayrimenkuller ilgi görmeye başladı. Ege bölgesinde bilhassa Bodrum ve Çeşme’de gayrimenkullerin kira ve satış geliri performansı artarken, bu evler doğru zamanda, doğru fiyattan gerçek alıcı kitlesine direkt olarak ulaştırılabilmesi alıcı ve satıcı kitlesinde ekonomik yönden önem taşımaya başladı.

Yazlık olarak nitelendirilen gayrimenkuller artık daha çok kullanılmakta. Çeşme’nin bütün mahallelerinde yaşam süreleri ve düzenli yaşayan nüfus artmaya başladı.

İnşaat firmaları emlakçılarla değil, ekonomistlerle çalışmalı.

Çeşme’de konut üreten inşaat firmalarının satışa sundukları gayrimenkulleri doğru zamanda, doğru fiyattan gerçek alıcılara ulaştırabildikleri ölçüde karlı ve haklı kazanç elde etmeleri mümkün. İnşaat firmaları satış ofisi açıp personel istihdam edip acemice tanıtım kampanyaları yaparak bütçelerini yetersiz kullanmamalı. Bunlar hem maliyetli hem de sürekli takip edilmesi gereken uzmanlık gerektiren işler.

Yoldan geçelere konut satılamayacağı bu çağda, değer odaklı stratejik çalışmalar yapılmalı.

İnşaat firmaları eski pazarlama alışkanlıkları yerine, çağdaş bir yöntem olan advertorial satış tekniği kullanarak, geniş bir müşteri alanı yaratabilirler ve daha çok talep toplayabilirler. Bunun için inşaat firmaları ürettikleri gayrimenkullerin satış işini emlakçılarla değil, konusu ile ilgili uzman ekonomistlerden oluşan ileri düzeyde pazarlama yetenekleri olan şirketlerle birlikte yapmalılar.

Çeşme’deki mülk sahipleri, gayrimenkullerinin finansal yeteneklerini ekonomistlerle artırabilirler.

Pandemi ile birlikte her şeyin değiştiği hayatımızda, konut satış-pazarlama tekniklerindeki iş yapış biçimleri de değişti. İlanı girip, brandayı asıp müşterinin aramasını bekleme dönemi yeteri kadar sonuç vermemeye başladı. Gayrimenkulün elverişli koşullarda finansmana dönüşebilmesi, günümüz dijital çağında emlakçılık modeliyle artık olası değil.

Çeşme’de emlakçılık konusu ile ilgili yaşanan güven bunalımı da alıcı-satıcı kitlesinde olumsuz bir yargı oluşturmaktadır. Çeşme’de bazı emlakçılar komisyon odaklı çalışarak, gayrimenkulün değerini daha çok gösterip, alacağı komisyon oranını yükseltmeye çabalamaktadırlar. Bir diğer tabirle Gayrimenkule fiyat bindirme yapmaktadırlar. Bu da gerçek alıcıların kaybedilmesine neden olmaktadır.

Çeşme’de gayrimenkulü olan mülk sahipleri, gayrimenkullerinin finansmana dönüşme performansını karlı bir biçimde yönetebilmeleri için klasik emlakçılık teknikleri yerine advertorial modeliyle ve konusu ile ilgili uzman ekonomistlerle çalışmalı.

Gayrimenkullerin mevsimsel fiyat endeks değerleri, rakip pazar analizi, doğru fiyatlandırma tüketicilerin ihtiyaçları ve daha çok müşteri potansiyeline erişebilmek için satış-kiralama çalışmaları alternatif pazarlama kanalları olan şirketler vasıtasıyla yapılmalı. Gayrimenkulün finansmana dönüşme performansını artırmak için günümüz dijital pazarlama çağında en kıymetli teknik olan advertorial pazarlama, mülk sahiplerinin karlı kazançlar elde etmesini sağlayacaktır.

Ne düşünüyorsunuz?

170 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Milli Emlak 74 Gayrimenkulü İhale ile Satışa Çıkardı

Kredi ile Ev Almak Caiz Mi ?