in , ,

İnşaatına Ara Verilen Külliye Bu Yıl Tamamlanıyor

Elazığ Belediyesi açıkladı. Fethi Sekin Külliyesi için 2021 yılı içerisinde ihale yapılacak.

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, projesi hazır olan Fethi Sekin Külliye inşaatına dair ihalenin 2021 yılı içerisinde yapılarak inşa çalışmalarının yıl içerisinde tamamlanmasının planlandığı bildirildi.

Külliye İnşaatına Ara Verilmişti

Belediyeden yapılan açıklamada: “İzmir Adliyesi önünde 5 Ocak 2017’de PKK tarafından yapılan hain terör saldırısında şehit düşen Kahraman Şehidimiz Fethi Sekin anısına Baskil ilçemizin Doğancık Köyü’nde Samsun merkezli Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu tarafından Külliye inşası çalışmalarına başlanmıştı. Yüklenici firma 1 Ocak 2019 tarihinde Fethi Sekin Külliyesi inşaatına başlamıştı. Ancak külliyeyi yaptıracağını belirten Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu tarafından yüklenici firmaya ödeme yapılmamasından dolayı külliyenin inşaatına ara verilmişti.

Sürecin sekteye uğraması ile Elazığ Belediyesi olarak sorumluluk anlayışıyla kahramanımız adına Baskil ilçemizde yapımına başlanan külliye inşaatına dair Doğancık Köyü Muhtarlığı ile bir protokol yapılarak 03.07.2020 tarihinde yeni bir ihale gerçekleştirilmiştir. İhalenin gerçekleştirilmesinin sonrasında çalışmalara başlanmış ancak, açılan alacak davasına dair Elazığ 3. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 12.08.2020 tarihli yürütmeyi durdurma kararı sebebiyle çalışmalar durdurulmuştur. Elazığ Belediyesi olarak yargı sürecinin devam etmesi ve konunun hassasiyeti göz önünde bulundurularak şehidimizin ailesiyle de görüşmeler yapılmış, bunun neticesinde Baskil Kaymakamlığı, Baskil Milli Emlak Şefliği ve Elazığ İl Özel İdaresi ile görüşmeler gerçekleştirilerek Doğancık Köyünde yeni yer tahsisi için çalışmalar başlatılmıştır.

Yürütülen çalışmalar neticesinde Özel İdareye ait bir alanın Elazığ Belediyesine devri geçtiğimiz hafta sağlanmıştır. Projesi hazır olan Külliye inşasına dair ihale 2021 yılı içerisinde yapılarak inşa çalışmalarının yıl içerisinde tamamlanması planlanmaktadır” denildi.

CHP’li Erol’a Tepki

Açıklamanın devamında ise, “Tüm bu gelişmeler CHP Milletvekili Gürsel Erol’un ve kamuoyunun malumudur.

Geçtiğimiz günlerde 30 CHP milletvekiliyle kentimize gelerek şehidimizin kabrini ziyaret etmişlerdi. Adı geçen bu ziyarette Sayın Erol yukarıya bahsetmiş olduğumuz gerçekleri çok iyi bilmesine rağmen Külliye’yi yapamadılar, diyerek her zaman yaptığı gibi bu konuyu da manipüle etme yoluna gitmiştir. Bizim siyasetimiz manipülasyondan uzak hizmet ve icraat siyasetidir. Belediyemize yönelik samimiyetten uzak, isnatsız ve hamasi söylemlerine en güzel yanıtı icraatlarımızla vermeye devam edeceğiz. İzmir Büyükşehir Belediyesinin Külliye yapımı için sözde 6 milyon TL ayırdığını iddia eden Sayın vekile bu bütçeyi her yağmur sonrası afet bölgesine dönüşen güzelim İzmir için harcamalarını öneriyoruz” ifadelerine yer verildi.

Ne düşünüyorsunuz?

125 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yeni Adana Stadı Açıldı

Borç Yapılandırmada İkinci Şans !