in ,

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranını Düşürdü

En çok kredi veren bankalar arasında bulunan İş Bankası konut kredisi çekmek isteyen müşterilerine yönelik destek vermeye devam ediyor.

Hem sıfır, hem de ikinci el konut alımları için geçerli olan kampanya kapsamında hem konut kredisi faiz oranı düştü hem de 6 ay ertelemeli kredi çekme imkanı sunuldu.

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI DÜŞTÜ !

Merkez Bankası tarafından atılan parasal sıkılaşma adımları ile ne yazık ki bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları da büyük bir hızla yükselişe geçmişti. Bankaların ucuz likidite kaynaklarının Merkez Bankası tarafından kapatılmasının sonrasında yükselen finansman oranları akabinde kredi faizleri büyük bir hızla artmıştı.

Süreçte yaşanan yükselişin sonrasında bankaların kredi oranları büyük bir hızla düşerken müşteri kaybını engellemek adına bazı bankalardan faiz indirimi hamlesi geldi. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi paketinde yapılan faiz indirimi hamlesi akabinde bir indirim haberi de İş Bankası konut kredisi paketinde yapıldı.

İş Bankası konut kredisi faiz oranı sigortalı konut kredisi paketinde yüzde 1.40 olarak revize edildi.

6 AY ERTELEMELİ KONUT KREDİSİ ÇEKME İMKANI SUNULDU !

İş Bankası konut kredisi kullanmak isteyen kişiler için kredi faiz indirimi ile birlikte bunun yanı sıra ilk taksit ödemesi için de 6 ay erteleme imkanı sunarak destek veriyor. 6 ay ertelemeli konut kredisi paketinden faydalanan kişilere İş Bankası şimdi al Temmuz ayında öde kredi çekme imkanı sundu.

6 ay ertelemeli konut kredisi çekmek isteyen kişiler için ilk taksit ödemesi ne yazık ki topluca yapılacak. 6 ay ertelemeli konut kredisi çeken kişilerin ilk taksit ödemesi en az 16 bin 893 TL olarak gerçekleşecek. Ertelemesiz kredi çekmek isteyen kişiler için ise 120 ay vadeli 200 bin lira konut kredisi hesaplama prosedüründe aylık taksit tutarı 3 bin 450 TL olarak gerçekleşecek.

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR ?

Kredi çekerek konut sahibi olmak isteyen kişiler için İş Bankası konut kredisi başvurusu İş Bankası web sitesi üzerinden ve İş Bankası şubeleri üzerinden satın alınmak istenen konutun tapusu ve kimlik belgesi ile yapılabiliyor. Konut kredisi paketinde ilk olarak kredi notu sorgulaması yapılırken başvurusu uygun kabul edilen kişiler daha sonra konut kredisi ekspertiz işlemi süreci ile kredi çekebiliyorlar.

Ne düşünüyorsunuz?

188 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Bodrum’da 7 Arsa Satışta !

Değerli Konut Vergisi İçin Süreç Hızla İlerliyor…