in

Isparta Belediyesi 72 Adet İş Yerini Kiralayacak

Isparta Belediye Başkanlığı gayrimenkul kiralama ilanı yayımladı.

Yayımlanan resmi ilana göre mülkiyeti Isparta Belediye Başkanlığı’na ait olan 72 iş yerinin kiralanması için ihale yapılacak. Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi’nde bulunan 72 bağımsız bölüm bir bütün halinde kiralanacak. İhaleyi kazanan gerçek ya da tüzel kişi bu iş yerlerinin 10 yıl boyunca işletme haklarını elde edecekler.

İHALE NE ZAMAN, NEREDE YAPILACAK ?

Isparta Belediye Başkanlığı 72 adet iş yeri kiralama ihalesine dair detayları açıkladı. Buna göre gerçekleştirilecek ihalede açık artırma usulü uygulanacak. İhale 25 Haziran 2021 Cuma günü saat 14:30’da Isparta Belediyesi Belediye Encümeni Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek. İhale yoluyla 10 yıllığına kiralanacak olan iş yerlerinin bulunduğu Isparta Ticaret Ve Kültür Merkezi’nin Isparta Merkez Pirimehmet Mahallesi 8077 Ada, 334 parselde olduğu bildirildi.

İHALENİN MALİ ŞARTLARI

İhaleye katılmak isteyen gerçek ya da tüzel kişiler ihale şartnamesini Isparta Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü Kiralar Servisi’nde görebilecekler. İhale şartnamesini satın almak isteyenler Isparta Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelir Bölümü’ne 15.500 TL ödeyerek bunu gerçekleştirebilirler.

Isparta Belediyesi 72 adet iş yerinin 10 yıllığına kiralanmasına dair ihalenin yıllık muhammen bedelini 1 milyon 550 bin lira olarak belirtti. İhaleye katılacaklar muhammen bedeli yüzde 30’u oranında olan geçici teminat bedeli olarak 465 Bin lira ödeme yapacaklar. İhaleyi kazananlar sözleşme yapılmadan önce ihale bedelini Isparta Belediye Başkanlığı’na ödeyecekler. Bu sözleşmenin imzalanmasının sonrasında 10 yıl boyunca 72 adet iş yerinin işletme hakkı el değiştirecek. 10 yıl süresince bu işletmelerin nasıl kullanılacağı ihaleyi kazanan gerçek ya da tüzel kişinin tasarrufunda olacak.

Ne düşünüyorsunuz?

97 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

TOKİ 45 Bin Liradan Başlayan Fiyatlarla Konut, İş Yeri ve Arsa Satış İlanı Yayımladı !

Erozyon Ve Çölleşmeye Karşı Çalışmalar Devam Ediyor