in

İstanbul Havalimanı Uluslararası Sertifikalara Layık Görüldü

“Sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda adımlar atıyoruz.”

Mimarisi, alt yapısı, teknolojisi ve sunmuş olduğu üst düzey yolculuk tecrübesi ile henüz ilk yılında operasyonel başarılarıyla evrensel transfer merkezi haline gelen İstanbul Havalimanı, kalite, bilgi güvenilirği, yolcu tecrübesi, enerji verimliliği, çevre ve sürdürülebilirlik hususları özelinde yürüttüğü faaliyetlerle de ön plana çıkıyor.

Yapılan yazılı açıklamaya göre, Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri ve uluslararası standartlar doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İGA, İstanbul Havalimanı’ndaki ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi belgelendirme çalışmalarını başarıyla tamamlayarak, uluslararası belgelendirme kuruluşu İngiliz Standartları Enstitüsü (British Standards Institution) tarafından sertifikalandırıldı.

İGA sunmakta olduğu hizmetleri yerine getirirken, Kalite Yönetim Sistemi sayesinde hizmet kalitesi ve sürekli iyileştirme alanlarında, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sayesinde yolcu ve tüm paydaşların titiz bilgilerinin korunmasında, Çevre Yönetim Sistemi sayesinde çevre duyarlılığında, Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ile yolcu tecrübesini zenginleştirmesinde, Enerji Yönetimi Sistemi sayesinde enerji verimliliğinin artırılması, tüketimin azaltılması ve gelecek nesiller için kaynakların korunmasındaki kuvvetli taahhütlerinin arkasında duruyor.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA HEDEFLERİ DOĞRULTUSUNDA ADIMLAR ATIYORUZ”

Açıklamada görüşlerine yer verilen İGA Havalimanı İşletmesi Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Kadri Samsunlu, İstanbul Havalimanı’nda dizayn sürecinden inşaat aşamasına, inşaat sürecinden de operasyon sürecine kadar bütün adımları sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda atmaya özen gösterdiklerini açıkladı.

Samsunlu, şu açıklamayı yaptı:

“Sürdürülebilirlik ilkelerimiz doğrultusunda hareket etmeyi amaçlıyoruz. Bu doğrultuda insanı odağımıza alarak gün geçtikçe yeni programları hayata geçiriyoruz. Enerji verimliliğinden tutun da yolculuk memnuniyetini ve kalite yönetimini ihtiva eden standartları oluşturmak büyük bir başarı. Havacılık sektöründe yeni bir şirket olmamıza rağmen hayata geçirdiğimiz programlar vasıtası ile global standartları yakalamış olmamız oldukça önemli ve gurur verici.

“Toplumsal, ekonomik ve çevresel olarak faaliyetlerimizin tüm paydaşlarımız için değer yaratmasını amaçlıyoruz. Başta enerji verimliliği olmak suretiyle kalite, çevre, bilgi güvenilirği ve müşteri memnuniyeti yönetiminde sertifika sahibi olmak gurur verici. Sürecin başından beri bize gerek iletişim anlamında her an destek veren, gerekse eğitim ve denetim kalitesiyle değer katan BSI’a, yönetim ekibimize ve emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.”

BSI Güvence Hizmetleri Global Direktörü Pietro Foschi de denetimler esnasında İGA’nın sürece çok iyi hazırlanmış olduğunu, kuvvetli ve sağlam planlara sahip olduğunu ve iyi eğitilmiş profesyonel bir ekibi bulunduğunu gördüklerini açıkladı.

Foschi, “En iyi uygulama standartlarının benimsenmesi ve sertifikalandırılması, İGA’nın organizasyonel dayanıklılık sağlama taahhüdünü açıkça göstermiştir. Başta İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu’yu, İGA üst yönetim ekibini ve bu standartların gerekliliklerini yerine getirmekte görev alan bütün İGA çalışanlarını başarıyla elde ettikleri bu 5 sertifikadan kaynaklı tebrik ediyorum” dedi.

Ne düşünüyorsunuz?

148 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Konut Değerini Düşük Gösterenler Dikkat !

Amme Arazisi Nedir ?