in

İstanbul Ümraniye Belediyesi 4169 Metrekare Arsayı Satışa Çıkardı

İstanbul Ümraniye Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan resmi ilana göre belediye mülkiyetinde bulunan 4.169 metrekare arsa ihale ile satılacak.

İstanbul’da arsa satışları çok yakından takip ediliyor. Mevcut arsaların fiyatları son derece yüksek olduğundan, arsa yatırımı yapmak isteyenler belediyeler tarafından satışa çıkarılıp satış işlemleri ihale yoluyla yapılan arsalara talep gösteriyorlar.

Gayrimenkul piyasasında çok daha fazla tutarlara satılacak olan arsalar ihale ile satılınca piyasaya göre daha uygun olabiliyor. Ancak yine de arsaların İstanbul’da bulunması sebebiyle ihale tutarları da son derece yüksek oluyor ve doğrudan büyük yatırımcıları hedefliyor.

İstanbul Ümraniye Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan resmi ilan ile bir adet arsanın ihale yoluyla satılacağı açıklandı. İhaleyle satılacak olan arsaya ilişkin kapsamlı bilgiler yine yayımlanan ilan ile kamuoyuna duyuruldu.

Ümraniye Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre İnkılap Mahallesi’nde 46 pafta, 874 ada, 223 parseldeki arsa 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35 (a) maddesi gereği kapalı teklif usulü ihale ile satılacak. Arsayı satın almak isteyen katılımcılar ihaleye tekliflerini kapalı zarf ile verecekler. Kapalı zarf ile alınan ilk tekliflerin sonrasında da arttırma yapılacak ve bu yolla arsanın satışı gerçekleştirilecek.

80 MİLYON TL TAHMİNİ FİYAT BELİRLENDİ

Ümraniye Belediye Başkanlığı tarafından satışa çıkarılan 4.169 metrekarelik arsa için tahmini satış bedeli de belirlendi. Buna göre arsa için tahmini olarak 80 Milyon TL fiyat biçildi. Bu tahmini bedelin yüzde 3’üne karşılık gelen tutarın geçici teminat bedeli olarak ödenmesi gerekiyor.

İHALE ŞARTNAMESİ 1.000 TL’YE SATIN ALINACAK

İhaleye katılacak olan adaylar, ihale şartnamesini 1.000 TL karşılığında Ümraniye Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden satın alabilecekler.

ÖDEME PEŞİN YAPILACAK

Arsa satış ihalesine dair teklifler 23 Ağustos 2021 tarihine kadar verilebilecek. İhale aşamasında ihaleye katılan tüm adayların teklifleri ihale komisyonunca değerlendirilecek. İhale sonucunda ihaleyi kazanan gerçek ya da tüzel kişi ihale bedelini sözleşmeyi imzalamadan önce Ümraniye Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne ödeyecekler.

İhale bedelinin belirlenen süreler içerisinde ödenmemesi halinde ihale iptal edilebilecek.

Ne düşünüyorsunuz?

87 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İzmir’de Konut İmarlı Arsaların Ortalama Metrekare Fiyatları

Türkiye’nin Emlak Kralı Kirada Oturuyor