in

İstanbul’da 13 Kamu Konutu Satışa Sunuldu

İhale süreci, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülecek.

Mülkiyeti Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’ne ait olan 13 adet kamu konutu, düzenlenecek ihale ile satılacak. Konutlardan 9’u Bakırköy ilçesinde, 4’ü Fatih ilçesinde bulunuyor.

Yapılan bilgilendirmeye göre, söz konusu ihale 8 Temmuz 2021 günü düzenlenecek. İhale süreci, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülecek.

FİYATLAR 255 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Bakırköy ilçesinde satışa sunulan 9 adet kamu konutunun tamamı Kartaltepe (Ataköy 2) Mahallesi’nde bulunuyor. Konutların ihaledeki tahmini satış bedeli 1 milyon 030 bin TL ile 1 milyon 070 bin TL arasında değişiyor. Konutlar için talep edilen geçici teminat tutarı ise 105 bin TL seviyesinden başlıyor.

Fatih ilçesinde satışa sunulan kamu konutları Hacı Evhattin Mahallesi’nde bulunuyor. Bu konutların büyüklükleri 374 metrekare olarak belirtilirken fiyatları, 255 bin TL ile 350 bin TL arasında değişiyor. Konutların geçici teminat bedeli 25 bin 500 TL seviyesinden başlıyor.

Konutlar için taksitli satın alma imkanı da sunuluyor. Konut tutarının dörtte biri tutarında peşinat verilmesi halinde kalan tutar için 24 ay taksitli ödenebiliyor.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

İhalenin 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45’inci maddesine göre açık teklif usulü ile yapılacağı ifade edildi. İhale ve konutlara dair tüm detaylara İstanbul Çevre ce Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı vasıtasıyla ulaşılabilir.

Ne düşünüyorsunuz?

101 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Emlak Vergisi Borcu Olanlara Tapuda Devir ve Ferağ Yasağı !

Konya’da 65 Adet Taşınmaz İhale Edilecek