in

İstanbul’da Konut İmarlı Arsalar Satışa Çıkarıldı

Milli Emlak Dairesi Başkanlığı konut imarlı hazine arsalarının satışa çıkarıldığını açıkladı.

Mülkiyeti devlete ait olan konut imarlı arsaların satışı için İstanbul Milli Emlak Müdürlüğünden açıklama geldi.

Kentin farklı noktalarında bulunan ve çeşitli büyüklüklerde olan arsalar için metrekare, konum, fiyat ve ihale başvuru bilgileri haberimizde…

İSTANBUL’DA İMARLI HAZİNE ARSALARI SATIŞA ÇIKARILDI

İstanbul’da satışı yapılacak olan hazine arazileri farklı il müdürlüklerinden yapılacak. Toplam 44 arsa satışı gerçekleştirilecek. İhaleler Kasım ayının son haftasında düzenlenecek. Başvurular ise o tarihe kadar devam edecek.

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Daire Başkanlığı tarafından tek tek duyurulan ve satışı yapılacak arsalara dair bilgiler şu şöyle;

Kadıköy Milli Emlak Daire Başkanlığı 13 adet arsa satışı yapacak ve en düşük fiyat 225.000 TL olarak açıklandı.

Kartal Milli Emlak Daire Başkanlığı 24 arsa satışı yapacak. En düşük fiyat 254.000 TL seviyesinde bulunuyor.

Üsküdar Milli Emlak Daire Başkanlığı 6 arsa satışı yapacak. En düşük fiyat 595 bin TL seviyesinde bulunuyor.

AÇIK İHALE İLE SATILACAKLAR

Kurum söz konusu arsaların satış işlemlerinin nasıl yapılacağına dair açıklamada bulundu. İhale yöntemini, tarih ve saatini açıklayan İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Daire Başkanlığı adaylar için tüm bilgileri aktardı.

“Yukarıda nitelikleri belirtilen Hazine adına kayıtlı taşınmazlardan ilk 43 tanesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre “Açık Teklif Usulü” ile, 44. sırada bulunan taşınmaz ise aynı Kanunun 36. maddesine göre “Kapalı Teklif Usulü” ile yukarıda belirtilen gün ve saatlerde satışa çıkarılmış olup ihaleler İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, Ankara Cad. Hükümet Konağı Sk No:11 Kat: 1 Cağaloğlu, Fatih/İSTANBUL adresinde, İhale Salonunda yapılacaktır.”

ARSA SATIŞI BAŞVURULARI VE İHALE TARİHLERİ

Arsa satışları için ihaleler 24 Kasım, 25 Kasım ve 26 Kasım tarihlerinde düzenlenecek. Arsa satışlarına başvuruda bulunacaklar Kadıköy, Kartal ve Üsküdar Milli Emlak Dairesi Başkanlıklarına giderek ihale şartnamesi alacaklar. Başvurular ihale şartnamesinde bulunan başvuru evrakları ve geçici teminat bedellerinin ödenmesiyle yapılacak.

Ne düşünüyorsunuz?

97 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yabancılarla Yapılan Kira Kontratında Bulunması Gereken Bilgiler

Tapuda Ham Toprak Ne Demek ?