in , , ,

Gökdelenler Dönemi Sona Erdi !

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, İstanbul’da yapılan kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut İstanbul’da yapılan kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. İstanbul’da dikey mimariye karşı olduklarını söyleyen Bulut, gökdelenlere karşı olduklarını bir kere daha dile getirdi.

Deprem riski sebebi ile büyük bir öneme sahip olan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yatay mimariye dikkat çeken Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Başkanı Ömer Bulut önemli açıklamalar yaptı.

İSTANBUL’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE GÖKDELENLER DÖNEMİ SONA ERECEK !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da sık sık dile getirilen yatay mimari ile ilgili açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ömer Bulut İstanbul’da gökdelenlere karşı olduklarını belirterek zemin + 5 yapılarla yatay mimariyi öne çıkaracaklarını dile getirdi.

22 ilçede İstanbul kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 85 bin konutun projelendirildiğini söyleyen Başkan Bulut yalnızca Esenler ilçesinde 50 bin konutun kentsel dönüşüme alınacağını ifade etti.

Bulut, son yıllarda İstanbul’da sayıları hızla artan gökdelenlere karşı çözüm tavsiyelerinin zemin +5 katlı binalar olduğunu söyledi. “Gaziosmanpaşa’da belediyenin bizden önce başlatmış olduğu proje vardı. Projeyi ilk incelediğimizde 25 kata varan bloklar vardı. Bu sayıyı 10’a indirdik. Bir diğer kentsel dönüşümümüz Üsküdar Kirazlıtepe Çamlıca Camisi’nin etrafı ile ilgili. Bin 876 konut. Yine mevcuttaki konut sayısından daha az konut inşa ederek burada dönüşümü sağlıyoruz” sözleri ile yatay mimari örneklerini arttıracaklarını dile getirdi.

ESENLER PROJESİ ÇALIŞMALARINA 2021 YILINDA BAŞLANACAK !

Esenler’de kuzey bölgesinde 34 bin 562 adet, güney bölgesinde toplam 7 bin 29 adet konut üreteceklerini söyleyen Başkan Bulut bu projelerin çalışmalarına 2021 yılında başlayacaklarına dikkat çekti.

Ne düşünüyorsunuz?

107 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Bazı İllerde Acele Kamulaştırma Kararı Alındı

Kira Gelirlerinin Beyanında Gerçek Giderler Nelerdir ?