in , ,

İzmir Bayraklı Deprem Konutlarının İhalesi Yapıldı

İhale, Cumhurbaşkanlığı Saraylarının müteahhidine verildi…

Temeli 22 Şubat’ta düzenlenen törenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan İzmir Bayraklı’daki deprem konutlarının ihalesi tamamlandı.

İzmir Bayraklı’da TOKİ’nin düzenlediği deprem konutları yapımı ihalesi 343 milyon TL’ye Cumhurbaşkanlığı saraylarının müteahhidi olan Rönesans Holding’e verildi.

Deprem konutları ihalesi Beştepe ve Okluk Koyu’ndaki Cumhurbaşkanlığı Saraylarının müteahhidi olan, ayrıca çok sayıdaki şehir hastanesini de işleten Rönesans Holding’e verildi.

Kamu İhale Bülteni’nde bulunan bilgilere göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 19 Ocak tarihinde “İzmir İli, Bayraklı İlçesi, Salhane ve Mansuroğlu Mahallelerinde 910 Adet Konut ve 132 Adet Dükkan İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” adı altında bir ihale düzenledi.

İhale 343 milyon TL’ye Rönesans Holding’e bağlı REC Uluslararası İnşaat Yatırım Şirketine verildi.

Temel atma töreninden yaklaşık bir ay sonra sonucu açıklanan ihale, Kamu İhale Kanunu’nun “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can ya da mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen olayların” ortaya çıkması halinde kullanılması gereken tartışmalı 21/B maddesinde düzenlenen pazarlık usulüyle yapıldı.

Rönesans Holding’in Ankara Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın yanı sıra Marmaris Okluk Koyu’ndaki yazlık sarayı da inşa eden şirket olduğu biliniyor. Şirket bunun yanı sıra milyarlarca lira kira ödenen şehir hastanelerinin ihaleleri ile birçok kamu kurumunun inşaat ihalelerini de aldı. 11 şehir hastanesinden, Adana, Yozgat, Elazığ, Bursa ve İstanbul Başakşehir’de bulunan toplam beş şehir hastanesini Rönesans Holding işletiyor.

Ne düşünüyorsunuz?

103 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Stüdyo Daire Nedir ? Stüdyo Daireler İçin Dekorasyon Önerileri…

Miras Nasıl Paylaşılır ?