in

İzmir Büyükşehir, Yol Haritasını Çizdi

İzmir Büyükşehir, gelecek nesillere daha temiz ve sürdürülebilir bir çevre sağlamak için çalışmalara devam ediyor.

İzmir Büyükşehir, Birçok Sektörle İlgili Eylem Planı Oluşturdu…

İzmir Büyükşehir Belediyesi, gelecek nesillere sürdürülebilir çevre sunma hedefiyle başladığı “Yeşil Şehir Eylem Planı” ve “Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı’nı tamamladı. İzmir Türkiye’de Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan (EBRD) 300 bin avroluk hibe alan İzmir Büyükşehir, her iki planda da arazi kullanımı, atık yönetimi, binalar, çevre ve biyolojik çeşitlilik, enerji, halk sağlığı, sivil savunma ve acil durum, su yönetimi, tarım ve ormancılık, turizm ve ulaşım sektörleri ile ilgili 61 eylem planı oluşturdu.

‘Doğayla Uyum Şart’

Eylem planlarının hazırlanması ile ilgili yaklaşık bir buçuk yıldır ilgili belediye birimleri, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve meslek odaları ile şeffaf ve katılımcı bir süreç yürütüldüğüne dikkat Başkan Tunç Soyer, “İklim krizinin etkilerinin, doğa felaketleri ve afetlerin bize uzak olmadığını yaşayarak gördük. Planlar iklim değişikliği ile mücadele ve uyum da dahil olmak suretiyle birçok çevre öncelikli konuda 2030 yılına kadar İzmir’in yol haritasını oluşturuyor” dedi.

İki Yeni Şube

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilkini Kemeraltı’nda açtığı ‘Halkın Bakkalı’, Bayraklı, Karşıyaka, Konak, Menemen ve Buca’nın sonrasında Bornova’ya da ulaştı. Erzene ve Doğanlar mahallelerinde hizmet verecek şubelerin açılışında Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Başkan Tunç Soyer’e teşekkür etti, “Satın alma gücünün düştüğü bu dönemde Halkın Bakkalı büyük önem taşıyor” dedi.

Ne düşünüyorsunuz?

128 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Gayrimenkul Değerleme Faaliyeti Nasıl Vergilendirilir ?

5 İlde Açılış İçin Gün Sayılıyor