in , , ,

İzmir Çiğli’de Kentsel Dönüşüm İçin Start Verildi !

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Çiğli Güzeltepe kentsel dönüşüm projesi ile ilgili beklenen müjdeli haberi verdi.

İzmir’de yaşanan deprem akabinde kentsel dönüşüm projeleri hızlanmaya devam ederken konu ile ilgili bir açıklama da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den geldi. Başkan Soyer, İzmir Çiğli Güzeltepe kentsel dönüşüm projesine start verdiklerini duyurdu.

GÜZELTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE İLK ADIM ATILIYOR !

Çiğli, İzmir’de kentsel dönüşüm projelerinin sorunlu ilerlediği bölgeler arasında bulunuyordu. Geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Çiğli’nin en önemli kentsel dönüşüm projeleri arasında gösterilen Güzeltepe Mahallesi kentsel dönüşüm projesine başlanacağı müjdesini verdi.

Başkan Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak projeden hiçbir şekilde kazanç elde etmeyeceklerini, aksine bu projesi için 30 dönüm büyüklüğe sahip bir araziyi Güzeltepe’nin kentsel dönüşüm projesi için tahsis edeceklerini söyledi ve kentsel dönüşüm çalışmaları için çok mutlu olduklarını ifade etti.

Proje ile ilgili açıklamada bulunan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ise mahalleli olarak 30 senedir kentsel dönüşümü beklediklerini belirterek “Projenin içerisinde pazaryeri, kreş, düğün salonu gibi çok amaçlı kullanılabilecek bir sosyal tesis çalışması olacak. Aynı zamanda Güzeltepe’nin kendine ait bir Cemevi de bulunacak. Ne kadar hızlı hareket edersek ne kadar hızlı uzlaşırsak, o kadar hızlı konut sahibi olacağız” diyerek çalışmaları hızlandıracaklarını ifade etti.

Proje ile, 7 farklı tipte konut opsiyonu sunulacak. Ayrıca, 31 Ağustos tarihi itibari ile vatandaşlar ile uzlaşma görüşmeleri başlayacak.

Ne düşünüyorsunuz?

88 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Uzmanlar Amerika ve Avrupa’daki Satış Modellerine Dikkat Çekiyor !

TOKİ’den 687 Liradan Başlayan Taksitlerle Konut Satışları