in , ,

İzmir Deprem Konutlarının Temeli Yarın Atılacak !

İzmir depreminde yıkılan binaların yerine yapılacak olan Bayraklı deprem konutları için temel atma töreni düzenlenecek.

İzmir’de 30 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen 6.9 şiddetinde ki depremde en büyük hasarı Bayraklı bölgesi almıştı. Bayraklı bölgesinde yıkılan, ağır ve orta hasar görmüş olduğu için yıkım kararı verilen binaların bulunduğu bölgede yeni binaların yapımına başlanıyor.

DEPREM BÖLGESİNDE 1.444 ADET KONUT İNŞA EDİLECEK !

30 Ekim tarihinde yaşanan depremde yıkılan ve hasar görmüş olduğu için yıkım kararı çıkan binaların bulunduğu bölgede Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ işbirliği ile yapılacak olan deprem konutları için temel atma töreni düzenlenecek.

Büyük bir yıkımın yaşandığı Bayraklı bölgesinde 22 Şubat 2021 tarihinde 1.444 adet konut ve 208 adet iş yeri için gerçekleştirilecek olan temel atma törenine, programında başka bir çakışma olmaması halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı belirtti.

TÖREN RIZA BEY APARTMANI ALANINDA YAPILACAK

Depremde yıkılan ve enkaz altındaki kurtarma çalışmaları ile depremin sembolleri haline gelen Rıza Bey Apartmanı’nın bulunduğu alanda düzenleneceği açıklanan tören ile ilgili bilgi veren yetkililer ilk etapta 1.444 adet konutun inşa edileceğini daha sonra rezerv alan olarak belirlenen yerlerde inşaatların hızla başlanacağını dile getirdi.

1.444 adet konut ve 208 adet işyeri için TOKİ tarafından temel ve zemin iyileştirme çalışmaları tamamlanırken bölgede yapılacak konutların çalışmalarına eş zamanlı olarak başlanacak. Bugüne kadar hasar tespit çalışması tamamlanan 380 bina için yıkım kararı çıkarken diğer binalarda da hasar belirleme çalışmalarının tamamlandığı 7 bölgede yeni ve depreme dayanıklı konutlar için inşaat çalışmalarına başlanacağı ifade edildi.

Ne düşünüyorsunuz?

156 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Gayrimenkul Piyasalarında Pandemi ve Deprem Etkisi

İstihdam, Kira ve Faiz Desteği Sağlanacak !