in

İzmir Selçuk Belediyesi Arsa Satış İlanı Yayımladı

Kamuya ait arsa satışa çıkarıldı.

İzmir Selçuk Belediye Başkanlığı bir duyuru yayımlayarak arsa satışı yapacağını ilan etti. 7530 metrekare büyüklüğünde olan arsanın özel durumuna dair ayrıntılar belediye başkanlığınca ilan edildi. İhale, kapalı teklif usulü ile yapılacak.

KAMUYA AİT ARSA SATIŞA ÇIKARILDI

Söz konusu arsa satışı için özel bir duyuru yayımlayan Selçuk Belediye Başkanlığı arsanın konumu, özel durumu, satışın nasıl gerçekleşeceğine dair şu bilgileri verdi.

“Mülkiyeti müstakilden Belediyemize ait olan Selçuk ilçesi, Selçuk mahallesi, 102 ada 17 parsel numaralı, 7530,54 m² miktarındaki Arsa vasıflı taşınmazın tamamı satılacaktır. Bu gayrimenkulün, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35/a ve 36.maddesi gereğince ‘Kapalı Teklif Usulüyle’ satış ihalesi yapılacaktır.”

Belediye başkanlığı söz konusu arsaya dair ayrıca “Taşınmazın tapu kaydına göre üzerinde “TEDAŞ Genel Müdürlüğü lehine 846,23 m² daimi irtifak hakkı” vardır. Taşınmazın üzerindeki tüm takyidatlar için tapu kaydına bakılacaktır.” açıklamasında bulundu.

BAŞVURU İŞLEMLERİ VE İHALE TARİHİ

Selçuk ilçesi, Selçuk mahallesi, 102 ada 17 parsel numaralı, 7.530,54 metrekare büyüklüğündeki arsa için belediye başkanlığı 5 milyon TL muhammen bedel belirledi. İhaleye katılabilmek için adayların geçici teminat bedeli olarak 150 bin TL yatırmaları gerekiyor. İhale 23 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek olup müracaatlar o tarihe kadar yapılacak. Başvuru prosedürleri belediyeden alınacak şartnameye göre yapılacak. Selçuk Belediye Başkanlığı şartname ücretini ise 2 bin TL olarak duyurdu.

Ne düşünüyorsunuz?

169 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İnşaat Maliyeti Nasıl Hesaplanır ?

İzmir Nüfusu 2021