in

İzmir’de Ağır Hasar Gören Binalar Acil Olarak Yıkılacak

Bakanlık birimleri, Büyükşehir Belediyesi birimleri ve devlete ait bütün kurumlar senkronize olarak çalışıyor.

İzmir’de ağır hasar görmüş olan 26 binanın acil olarak yıkılacağı açıklandı.

İzmir’deki deprem bölgesinde büyük bir çalışma yürütülüyor. Yıkılan binaların altından can kurtarma savaşı ve zaman içinde yarış bir yandan, ağır hasar görmüş binaların belirlenmesi diğer taraftan, vatandaşın barınma ihtiyacı için çalışmalar ise ayrı bir taraftan yürütülüyor. Bakanlık birimleri, Büyükşehir Belediyesi birimleri ve devlete ait bütün kurumlar senkronize olarak çalışıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İzmir‘de deprem bölgesinde hummalı bir çalışma başlattı. Az hasar görmüş ve ağır hasar görmüş, depremde zarar gören bütün binaların belirlenmesi için çalışan ekipler raporlarını hasara göre açıklamaya başladı. Son verilere göre ağır hasar görmüş olduğu tespit edilen 26 bina için yıkım çalışması başlatıldı. Bu binalara girişler yasak. Bakanlık ekiplerinin tespit ettiği binaların yıkımına ise hızla başlandı.

İzmir’de deprem nedeniyle hasar gören binaların tespit edilmesine yönelik Binin üzerinde ekip binaları ayrı ayrı incelemeye devam ediyor. Hasar derecelerine göre binalar bir bir tespit edilerek gerekli yasal işlemlerin uygulanmasına başlandı.

26 Bina için acil yıkım kararı çıktı.

Bölgede deprem sebebiyle ağır hasarlı 26 bina tespit edildi. Bu binalar için yıkım kararı alındığı ve yıkım çalışmalarının hızla başlatıldığı gelen bilgiler arasında.

Vatandaşlara destek veriliyor..

İzmir depreminde yıkılmış veya yıkılacak binalardan eşyalarını alamayan vatandaşlara 30 Bin lira eşya yardımı, taşınma sürecinde konut sahiplerine 13 bin lira, kiracılara ise 5 Bin lira taşınma ve kira yardımı yapılmaya başlandı.

Ne düşünüyorsunuz?

289 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Emlakçılar Depremzedelerden Komisyon Almayacak !

Çiftçi Kalkınma Projeleri