in ,

İzmir’de Tarihin En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi

Çevre Bakanı Murat Kurum Açıkladı !

Çevre ve Şehircilik Bakanı İzmir‘de yaşanan deprem felaketi sonrası bölgede tarihin en büyük kentsel dönüşüm çalışmasına başlayacaklarını duyurdu. İzmir Şehir Hastanesi yanında bulunan 1.5 milyon metrekarelik alanda 3 bin rezerv konut üretimi yapılacak.

İzmir’de yaşanan deprem akabinde 17 bina yıkılırken birden fazla binada da hasar oluştu. Deprem sonrası açıklamada bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İzmir’de tarihin en büyük kentsel dönüşüm çalışmasını başlattıklarını duyurdu.

İZMİR’DE 3 BİN REZERV KONUT ÜRETİLECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum resmi twitter hesabı üzerinden de alınan kararları duyurdu. İzmir’de yıkılan 17 binanın bulunduğu alanda yerinde dönüşüm anlayışı ile kentsel dönüşüm çalışmalarını başlattıklarını duyuran Kurum, ayrıca İzmir Şehir Hastanesi’nin yanında, 1,5 milyon m² alanda 3 bin rezerv konut üreteceklerini açıkladı.

İZMİR’DE HASARLI BİNALARIN TESPİTİ 2 GÜN İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK !

Depremde 17 bina yıkıldı, bu binalardan 13 tanesinde enkaz kaldırma çalışmaları tamamlandı, kalan 4 tanesinde ise çalışmalar halen devam ediyor. Ağır hasar görmüş, acil yıkılacak ve yıkık 124 bina, 2698 bağımsız bölüm tespit edildi. Depremden en fazla etkilenen bölgeler arasında bulunan Bayraklı’da 2 gün içerisinde hasar tespit çalışmaları tamamlayacak. Tüm İzmir genelinde ise çalışmaların 10 gün içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Ne düşünüyorsunuz?

155 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Emlak Beyannamesi Nedir ? Emlak Beyannamesi Nereye Verilir ?

5 İlçede Yüzlerce Ev ve Arsa Acilen Kamulaştırılacak