in , ,

İzmit’te 1280 Konutluk Proje Hayata Geçiyor

İhale Tarihleri 18-19 Ocak 2021

İzmit’te 1280 konutluk projeyi başlatma kararı veren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), ihale tarihini netleştirdi. İki proje alanına ayrılan konutlarda 1.alan için 18 Ocak, 2.alan için ise 19 Ocak tarihlerinde ihale gerçekleştirilecek. TOKİ, proje kapsamında inşa edilecek olan konutların Sekbanlı ve Sepetçi arasında olduğunu duyurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), gelişim sürecini devam ettiriyor. Projelerini Türkiye geneline yayan TOKİ, İzmit’te 1280 konutluk projeye imza atacak. Yeni yaşam bölgesini Sekbanlı ve Sepetçi’nin arasına yerleştirme kararı alan projede konutlar için kura çekimi Mart ayında yapılacak. 2+1 ve 3+1 dairelerin hayata geçirileceği projede yatay mimari ön planda olacak.

Projede ilk alan 18 Ocak’ta ihale ediliyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İzmit’te 1280 konutluk projenin iki ayrı alanda gerçekleştirileceğini duyurdu.1.Proje alanı için 18 Ocak 2021 ihale tarihini veren TOKİ, Mart ayında kura ile hak sahiplerini belirleyecek. Gelecek yılın başında gerçekleştirilecek ihalede 1 adet ticaret merkezi, 533 konut ve cami inşaatı ile altyapı ve çevre düzenleme işi öne çıkıyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İzmit’te yürüttüğü çalışmalarını 1280 konutta birleştirecek. Proje alanını ikiye bölen TOKİ ihaleyi iki ayrı günde gerçekleştirmeyi planlıyor. 1.Bölgeyi barındıran İzmir Sekbanlı-Sepetçi Proje Alanı 18 Ocak 2021’de ihale ediliyor. 2.Bölgede 747 konut ve 1 adet ticaret merkezi ve cami inşaatı üstlenilecek. 2. Bölge için belirtilen ihale tarihi ise 19 Ocak 2021.

Ne düşünüyorsunuz?

156 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Depreme Mekansal Hazırlık ve Kentsel Dönüşüm Toplantısı Online Olarak Gerçekleştirildi

Karaburun İçme Suyu Projesi İçin Kamulaştırma Yapılacak