in , ,

Kamu Bankalarından Yüzde 0.49 Faiz Oranıyla Konut Kredisi

Tarihin en uygun konut kredisi faizi !

Yaz sonu itibarıyla gerek kamu gerekse özel bankaların konut kredisi faiz oranları ciddi bir şekilde yükselmişti. Yeni bir konut sahibi olmak için elini çabuk tutamayanlar düşük faizli konut kredisi araştırmaları yaparken, sevindiren haber kamu bankalarından geldi. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank % 0.49 faiz oranıyla 240 ay vadeli konut kredisi fırsatı sunuyor.

Uygun taksit miktarları ve faiz oranıyla kira öder gibi konut sahibi olmak isteyenlere, Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası, sadece 0.49 faiz oranı ve 240 ay vade imkanı ile konut kredisi desteği sağlayacak.

0.49 FAİZLE KONUT KREDİSİ VERİLECEK ! EN UYGUN FAİZLİ KONUT KREDİSİ VEREN BANKA BELLİ OLDU !

Halk Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıfbank uygun faiz oranları ile konut sahibi olmak isteyenlere müjdeyi verdi.

TOKİ’nin kamu bankalarıyla imzaladığı işbirliği protokolü kapsamında konut sahibi olmak isteyenlere; Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halk Bankası % 0.49 faiz oranı ile 240 ay vadeli konut kredisi verecek.

TOKİ’nin alt gelir grubunda olan vatandaşlara özel olarak satışa çıkardığı konut projelerinden konut alanlar, devlet bankalarının % 0.49 faiz oranı ve 240 ay vade ile verdiği konut kredisi desteğinden faydalanabilecek.

TARİHİN EN UYGUN KONUT KREDİSİ FAİZİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yaptığı açıklamada bu konut kredisi kampanyasını tarihin en düşük faiz oranlı konut kredisi olarak ilan etti.

Kira öder gibi konut sahibi olmak isteyen alt gelir grubu vatandaşlara sunulan bu kredi, TOKİ sosyal konut kredisi adı altında kamu bankaları üzerinden 240 ay vadeli olarak verilecek. Bu krediden sadece TOKİ sosyal konut projelerinden konut alanlar yararlanabilecek.

Bu konutlara yerleşecek olan konut sahipleri kura ile belirlenecek ve düşük faiz oranlı konut kredi paketi yalnızca bu kişilerin kullanımına açılacak.

TOKİ SOSYAL KONUT KREDİSİ NEDİR ? TOKİ’DEN NASIL EV ALINIR ?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın satışa sunmuş olduğu uygun fiyatlı konutlar için verilen özel kredi desteğine TOKİ Sosyal Konut Kredisi denmektedir. TOKİ için üretilen uygun fiyatlı konutlar için, alt gelir grubunda olan yurttaşların müracaatları kabul edilecek. Bu projeler kapsamında, aylık hane geliri 5 bin liranın altında olan dar gelirli yurttaşların kira öder gibi konut sahibi olmaları amaçlanmaktadır.

TOKİ’nin satışa sunmuş olduğu konutlar, her yıl kurumun resmi web sitesi üzerinden ilan edilir. Son müracaat tarihine kadar yapılan başvurular kabul edilmektedir ve konut sahibi olmaya hak kazanan kişileri belirlemek için TOKİ tarafından kura çekişi yapılmaktadır.

Kura çekilişi sonucunda ev sahibi olmaya hak kazanan kişilere devlet bankaları TOKİ Sosyal Konut Kredisi adı altında 240 vadeli 0.49 faiz oranlı konut kredisi sağlayacak.

Ne düşünüyorsunuz?

138 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Yeni Düzenleme

2021 Konut Fiyatları Hakkında Uzman Yorumları