in

Kamu Konutları Ve İmarlı Arsalar Satışta !

Milli Emlak Müdürlüğü 9 adet kamu konutunun ve 16 adet imarlı arsanın satışını yapacağını açıkladı.

Lojman için yayımlanan ihale ilanlarına Çorum’da bulunan 9 lojman ile 16 hazine arazisi eklendi.

Çorum İl Milli Emlak Müdürlüğü’nün mülkiyetinde olan bu arsa ve konutların satışı için aralık ayının son günlerinde ihale düzenlenecek. Fiyat listesini açıklayan kurum, başvuruları almaya başladı.

MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN KONUT SATIŞI

Milli Emlak Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinden ulaşılacak satış duyurusunda, toplam 9 adet benzer özelliklerde konutların satışının yapılacağı açıklandı. Tabloya göre konut satışları Gilabibey Mahallesinde olacak. Konutların 3+1, 95 metrekare büyüklükte olduğu ilan edildi. Kurum evin iç durumuna dair verdiği bilgilerde konutların hiç kullanılmadığını açıkladı. Konutların içerisinde mutfak dolapları, duşakabin ve kombileri takılmış durumda ve dairelerde kiler bulunuyor.

Ödeme Planları

Milli Emlak Müdürlüğü söz konusu lojmanların sıfır durumda olması ve daha önce kullanılmamış olduğunu aktardı. Daireleri almak isteyenler talep etmeleri durumunda konut kredisi ile lojmanı alabilecekler. Ayrıca lojman kredisi kullanacak olanlar için Milli Emlak Müdürlüğü anlaşmaları kapsamında düşük faizli kredi imkanları da sunulacak.

İSTEYENE KURUMDAN TAKSİT

Konut kredisi kullanmak istemeyenler ise kurumun taksitli ödeme planlarından yararlanacaklar. Yapılan açıklamaya göre müşteriler konutun satış fiyatının yüzde 25’i kadar peşinat ödemesi yapacaklar. Bununla birlikte geri kalan tutar 2 yıl 24 ay vade ile ödenebilecek.

ARSA SATIŞI DA YAPILIYOR

9 adet kamu konutu dışında kurum 16 adet arsa satışı da yapacak. Konut imarlı arsaların imar durumuna dair bilgilendirme yapıldı. Bu kapsamda 16 adet daireden biri “Düşük Yoğunluklu Konut Alanı” olarak ilan edilirken diğer 15 tanesi ise “2 Kat Yapılaşma Şartlarında Bağ Parseli” olarak nitelendirildi.

9 adet kamu ve 16 adet imarlı arsa satışı için başvuruda bulunacak olanlar, Çorum İl Milli Emlak Müdürlüğü üzerinden işlemlerini yapacaklar. İhale şartnamesi başvuru öncesinde görülebilecek. İsteyenler kurumun internet sitesinden satış detaylarını da öğrenebilirler.

Ne düşünüyorsunuz?

90 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Ada Mutfak Nedir ?

Çekme Kat Nedir ?