in ,

Kamu Lojmanları İle İlgili Yeni Satış İlanları Yayımlandı

Ucuz konut sahibi olmak isteyenler, lojman satış ilanlarını yakından takip ediyor.

Memur lojman satışı için beklenen Mart ayı ilanları Milli Emlak tarafından yayımlanmaya başlandı. Emsallerinden çok daha düşük fiyatlarla satılması sebebi ile ucuz konut sahibi olmak isteyen kişiler lojman satış ilanlarını yakından takip ediyor. Yine kamu konutları KDV’den, satış ve devir işlemlerinde düzenlenen vergi ve harçlardan muaf tutulması, 5 sene emlak vergisi ödenmemesi gibi birçok avantaj sunuyor.

Kamu lojman satışları il ve ilçelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlıkları, Milli Emlak Şeflikleri, Emlak-Milli Emlak Müdürlükleri tarafından veriliyor. Mart ayına özel yeni ilanlar da yayımlanmaya başlandı ve farklı şehirlerde bulunan kamu lojmanları, dükkanlar ve arsalar satışa çıktı.

Yayımlanan ilanlarda kamu konutları için dolu olarak belirtilen taşınmazlar satın alma önceliği bulunan memura verilecek. Memurun satın almak istemediği konutlar için müracaat hakkı vatandaşa geçecek. Durumu boş olarak ilanda yer verilen kamu lojmanları için ise isteyen herkes başvuruda bulunabilecek.

Söz konusu konutlarda isteyen kişiler yüzde 25 peşinat verirken kalan tutarı ise taksitle ödeyebilecekler. Konutları kredi ile almak isteyen kişiler için bankaların lojman satışına özel olarak sundukları konut kredisi kampanyalarından da faydalanma imkanı sunulacak.

Ne düşünüyorsunuz?

121 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Azerbaycan’dan Türkiye’ye Öncelik…

Aşk Filmlerine Konu Olan Dev Kule Yeniden İnşa Ediliyor