in

Kamudan Toplu Gayrimenkul Satışı

Kocaeli Milli Emlak Müdürlüğü konut, arsa ve tarla satışı yapacağını duyurdu.

Kamudan satılık gayrimenkuller kapsamında Kocaeli Milli Emlak Müdürlüğü yeni bir duyuruyu yayımladı. Kurum, 10 Ocak Pazartesi gününde başlayan hafta başında yayımladığı ilanda, toplu satış yapacağını bazı gayrimenkuller için de kiralama ihalesi düzenleneceğini duyurdu.

Milli Emlak’tan Satılık Gayrimenkuller

Kocaeli Çevre Şehircilik ve İl Müdürlüğü duyurduğu duyurusunda toplam 16 adet arsa ve arazi satışı yapacağını ilan etti. Toprak yatırımı yapmak isteyenlere kurum; 1 adet bahçe satışı, 1 adet susuz tarla satışı, 5 adet tarla satışı ve 9 adet konut imarlı arsa satışı yapılacağını açıkladı. Fiyatlar 60 bin TL’den başlarken gayrimenkul özelliklerine göre 2 milyon 708 bin TL’ye kadar çıkmakta.

Kocaeli’nin farklı bölgelerinde toprak yatırımı yapmak isteyecek olan vatandaşlar için Kocaeli Çevre Şehircilik ve İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı’nca yayımlanan fiyat tablosu…

Kurum yukarıda bulunan gayrimenkul satışlarının dışında konut satışı da gerçekleştirecek. Kocaeli Kandıra’da daire satışı yapacak olan Milli Emlak Müdürlüğü bu duyurunun yanı sıra İzmir ve Gölcük’te işyeri satışı yapacağını açıkladı. Kandıra’da bulunan daire için 135 bin TL muhammen bedel açıklanırken işyerleri için fiyatlar 32 bin TL’den başlıyor. Kurumun satış listesinde 1 adet konut 8 adet işyeri satışı olacağı duyuruldu.

Toplu satış duyurusunda Kocaeli Çevre Şehircilik ve İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı ilaveten tarla ve çalılık cinsinde toprak kiralayacağını ve bu kapsamda ihale düzenleyeceğini ilan etti.

Gayrimenkul Satış İşlemleri

Söz konusu gayrimenkuller için ihale başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar için; yukarıda tapu ve ihale bilgileri verilen satışı yapılacak taşınmazlar, kiralaması yapılacak taşınmazlar ve satışı yapılacak kat mülkiyetine tabi bağımsız bölümler 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre Açık Teklif Usulü, belirtilen tahmini bedeller üzerinden ihale düzenleneceği açıklandı.

Satılık ya da kiralık gayrimenkul duyuruları için başvuruda bulunacak olanlar ilk olarak Kocaeli Çevre Şehircilik ve İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesine gidecekler. İhale için hazırlanan şartnameyi inceleyecek olan vatandaşlar başvurularını yine kurum üzerinden bizzat yapacaklar. Başvuru süreci sonrası ihale katılım ve alım-satım süreci başlayacak.

Ne düşünüyorsunuz?

86 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır ?

Sıva Nasıl Yapılır ?