in

Kamuya Ait 50 Daire İhaleyle Satılacak !

Söz konusu gayrimenkul satışlarının ihale usulü ile yapılacağı ilan edildi.

Hazine ait olan 50 adet konut ile bir adet arsa satışa çıkarıldı. İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı’nın yayımladığı duyuru kapsamında, söz konusu gayrimenkul satışlarının ihale usulü ile yapılacağı ilan edildi.

İSTANBUL’DA HAZİNEYE AİT GAYRİMENKULLER SATILACAK

Gayrimenkul satış ilanında bulunan mesken ve arsa satışlarına dair bilgi veren İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, bu taşınmazların nerede olduğunu açıkladı. Arsanın Beylikdüzü’nde bulunduğunu ilan eden kurum bunun haricinde kalan konutların ise Bakırköy, Küçükçekmece, Fatih, Beyoğlu’nda yer aldığını duyurdu. Taşınmazların satışının nasıl olacağına dair yapılan açıklamada  “nitelikleri belirtilen Hazine adına kayıtlı taşınmazlardan ilk 50 tanesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre “Açık Teklif Usulü” ile, 51. sırada bulunan taşınmaz ise aynı Kanunun 36. maddesine göre “Kapalı Teklif Usulü” ile yukarıda gösterilen gün ve saatlerde satışa çıkarılmıştır.” bilgileri paylaşıldı.

Satışa çıkarılan konutların bir bölümü dolu statüsünde yer alıyor. Bunun anlamı kamu konutlarının içerisinde kamu personelleri kalıyor ve konut satışlarında satın alma hakkı bu personellere ait. Kamu personelleri satışa çıkarılan konutları almak isterlerse ilk satış hakkı onlara verilecek. Ancak bu konutlar için personeller talepte bulunmazlarsa satış herkese açık yapılacak. Boş konutlar ise direkt olarak açık artırma ile satılacak.

KONUTLARDAN BAZILARININ MUHAMMEN BEDELLERİ

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı’nın konut ve arsa satış ilanında bulunan konutların muhammen bedel tablosu.

İHALE BAŞVURULARI

İhaleye iştirak etmek isteyen adayların ilk önce muhammen bedel üzerinden belirlenen geçici teminat bedelini ödemeleri gerekiyor. Ardından kurumun ihale şartnamesinde talep edilen tüm evrakların hazırlanarak, ihale geçici teminat bedeli makbuzu ve başvuru evrakları ile birlikte İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı’na başvuru yapılması gerekiyor.

Ne düşünüyorsunuz?

128 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kaçak Bina Sahipleri Belediye Binası Önünde Eylem Yaptı

Filyos Limanı Projesi’nde Son Durum