in

Kanal İstanbul Güzergahında 1.4 Milyarlık Arazi Aldı

Emlak Konut GYO, 3 Eylül 2020 tarihinde Kamu Aydınlatma Platformu’na bildirimde bulundu.

Emlak Konut GYO, 3 Eylül 2020 tarihinde Kamu Aydınlatma Platformu’ na bildirimde bulundu. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik araziyi TOKİ’ den satın almak için 28 Ağustos 2020 tarihinde protokol imzaladıklarını açıkladı.

Bildirime göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ Başkanlığı mülkiyetindeki Avcılar, Firuzköy Mahallesinde bulunan toplam 1 milyon 971 bin 786 metrekare büyüklüğündeki dört parselin, imar uygulaması sonrasında oluşacak yaklaşık 689 bin metrekarelik kısmı değerlemeye tabi tutuldu.

Bildirimde, Yaklaşık 689,049.05 metrekare yüzölçümlü imar parsellerinin 1 milyar 420 milyon TL (KDV Muaf) bedel üzerinden şirketimizce satın alınmasına dair; şirketimiz ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arasında 28.08.2020 tarihinde protokol imzalanmıştır” dendi.

İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, “Türkiye’ de durmayan tek şey Kanal İstanbul‘ daki rant aşkı. Garantili köprü yaptılar, garantili hastane yaptılar, garantili yol yaptılar şimdi de rant garantili proje yapıyorlar. Durmak yok ranta devam. Kanal İstanbul’ da bitmeyen rant aşkı devam ediyor. Emlak Konut, Kanal İstanbul manzaralı arazide rant garantili proje geliştirecek” yorumunu yaptı.

Ne düşünüyorsunuz?

153 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Dev Şehir İçin Türk Firmalarına Yatırım Çağrısı !

33 Milyon 169 Bin Kişinin Kredi Borcu Var !