in , , ,

Kanal İstanbul İdaresi Başkanlığı Kuruluyor !

Kanal İstanbul projesi üzerinde çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor.

Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olarak kayıtlara geçecek olan Kanal İstanbul projesi üzerinde çalışmalar tüm hızı ile devam ederken projede ilk kazmanın Haziran ayında atılacağı duyurulmuştu.

Kanal İstanbul projesinin temel atma töreni ilk olarak köprülerden başlayacak. Projede kullanılacak olan köprülerin yapımına başlanacak ve böylece Kanal İstanbul projesindeki ilk resmi adım da atılmış olacak.

KANAL İSTANBUL PROJESİNİN ÜZERİNDEN DEMİRYOLU GEÇECEK !

Kanal İstanbul güzergahı üzerinde yapılacak olan çalışmalar yakından takip edilirken bu hat üzerinde ulaşımı sağlamak amacı ile 6 yeni köprünün yapılacağı duyurulmuştu. Bu köprülerden 2 tanesinin çift katlı olarak tasarlandığı, alttan araç trafiği akan köprülerin üzerinden ise demiryolu geçeceği öğrenildi.

Haziran ayı sonunda Kanal İstanbul projesi köprülerinden ilkinin temelinin atılacağı belirtilirken şu ana kadar 6 köprünün proje ile ilişkili olarak planlama aşamasının tamamlandığı açıklanmıştı.

KANAL İSTANBUL PROJESİ KÖPRÜ MALİYETİ NE KADAR ?

Kanal İstanbul projesinin maliyeti de ara vermeksizin tartışma konusu olurken konu ile ilgili açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu köprülerin maliyetinin açıklanın çok daha üstünde olduğunu iddia etmişti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise 6 köprünün ortalama maliyeti yaklaşık 6 milyar dolar olarak duyurulmuştu.

KANAL İSTANBUL İDARESİ BAŞKANLIĞI KURULUYOR !

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı içeriğinde Kanal İstanbul projesini yürütmek üzere Kanal İstanbul İdaresi Başkanlığı kurulmasına karar verildi. Kurulan başkanlık içeriğinde projede yer alacak olan Emlak Konut, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü, Demiryolları ve Karayolları Genel Müdürlüğü başkanlıklarının temsilcileri yer alacak ve ortak komisyon üzerinden projenin hızlı ilerlemesi sağlanacak.

Ne düşünüyorsunuz?

123 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Katılım Bankalarının Konut Finansmanı Kampanyaları

Halk GYO Konut Projeleri