in , ,

Kanal İstanbul Projesi İçin Yeni Süreç Başlıyor !

Kanal İstanbul’un imar sürecinde kritik gelişme…

Bakan Murat Kurum’dan Kanal İstanbul projesi ile ilgili flaş açıklamalar geldi.

Milyonlarca vatandaşın uzun yıllardan beri beklediği Kanal İstanbul projesi için yeni süreç başlıyor. Her açıklamada 2021 yıl sonuna kadar ihale sürecinin yapılacağı belirtilen Kanal İstanbul imar planları askı süreci başladı. Açıklama Bakan Kurum’dan geldi. Bakan Kurum twitter üzerinden yaptığı açıklamasında, imar planlarının onaylanarak askıya çıkarıldığının altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Çılgın Proje” olarak adlandırdığı, son yılların en çok tartışılan mega projelerinden biri olan Kanal İstanbul için yeni bir sürece girildi. Kanal İstanbul için imar planları onaylanarak, askıya çıkarıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul’da Çekmeköy ilçesinde önemli temaslarda bulunurken, Kanal İstanbul projesine dair kritik açıklama yaptı. Bakan Kurum, Kanal İstanbul projesi için artık imar planlarını onaylamış, askıya çıkarmış bulunuyoruz” dedi.

Bakan Kurum, sosyal medya hesabı üzerinden twitterdan yaptığı Kanal İstanbul paylaşımında, “Kanal İstanbul Projesi için imar planlarını onayladık ve askıya çıkardık. Bu çerçevede adımlarımızı hızlı bir şekilde atarak Kanal İstanbul’u ülkemize, aziz şehrimize kazandıracağız.” ifadelerini kullandı.

Ne düşünüyorsunuz?

270 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Vefa Mahallesi’nde Kentsel Dönüşüm İçin Start Verildi

Akıllı Sözleşme (Smart Contract) Nedir ?