in

Geri Sayım Başladı ! Kanal İstanbul Projesi’nde Son Durum…

Kanal İstanbul’un ilk köprüsünün temelini Recep Tayyip Erdoğan atacak.

İlk Temel Haziran Ayında Atılacak !

Önceki gün Konya-Karaman Yüksek Hızlı Tren (YHT) Hattı’ndaki test sürüşünü gerçekleştiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul Projesi’ne yönelik açıklama yaptı.

Kanal İstanbul Projesi’nde çalışmaların devam ettiğini belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2021’in Kanal İstanbul Projesi için önemli bir yıl olacağını dile getirdi.

Proje dahilinde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Karaismailoğlu, ilk temel atma işleminin Haziran ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yapılacağını dile getirdi.

“Biz bu işi yerli müteahhit ve yüklenicilerle yapacağız.”

Kanal İstanbul Projesi’nde çalışmaların devam ettiğini belirten Karaismailoğlu şu açıklama yaptı:

“Kanal İstanbul güzergahında 6 köprü var. Kanal İstanbul’un ilk köprüsünün temelini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte haziranda atacağız. Diğer köprülerin de imalatlarına devam ediyoruz. 2021, Kanal İstanbul için önemli bir yıl olacak. Hedefimiz, ihalelerimizi yapıp çalışmalara tam gaz başlamak. Artık bunu bir an önce yapmalıyız zira burası İstanbul’daki boğaz trafiğine alternatif bir su yolu projesi. İmar planları ve askı süreçleri sona erdi. İnşallah önümüzdeki yıllar, Kanal İstanbullu yıllar olacak.”

Bazı bankaların Kanal İstanbul Projesi’ni finanse etmek istemediğine yönelik haberlerin dedikodu olduğunu belirten Karaismailoğlu, dünyadaki finans kuruluşlarıyla görüşüyoruz. Finansman ile ilgili herhangi bir problem yok. Hollanda, Belçika, Çin, Rusya hepsi ilgileniyor. Ancak biz, bu işi yerli müteahhit ve yüklenicilerle yapacağız.” değerlendirmesini yaptı.

Ne düşünüyorsunuz?

215 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Hazineye Kayıtlı 76 Adet Taşınmaz İhale Yoluyla Satılacak

Emlak Vergisi Borcu Olan Taşınmaz Devredilemeyecek !