in ,

Karavan Park Projesi Hayata Geçiyor

Hedef, turizm gelirlerini artırmak ve yeni bir ihracat alanı oluşturmak !

Türkiye’de karavan turizminde daha çok verim alabilmek amacıyla karavan parkların yapımına başlanıyor.

MÜSİAD Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi alternatif turizm modellerinin yaşadığımız gelir kaybına çözüm olacağı kanaatiyle Karavan Park Projesini hayata geçiriyor. Çalışmadaki esas amaç; yerli yabancı turistlerin, seyahat/dinlenme ve tatil ihtiyacını pandemi şartlarında, hijyen, sosyal mesafe ve kişisel alan gibi parametrelere dikkat ederek, sağlıklı modelleri ortaya çıkartmak.

Karavan turizmi dünyada çok yaygın olduğu halde ülkemizde hali hazırda istenildiği düzeyde karşılık görmediğini belirten MÜSİAD Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi Başkanı Muhammet Ali Özeken, projeyi şu şekilde özetledi: “Covid-19 etkisi ile daralan turizm sektörüne, alternatif pazarlar üretebilmek için oluşturduğumuz Karavan Park Projesiyle, çeşitli illerde farklı güzergahlarla sağlıklı ve tabiata uyumlu karavan turizmini yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Paydaşlarımızla, üyelerimizle, şubelerimizle, Karavan Park Projesinin ülke turizmine katkı sağlayacağını, yapacağı iş birliktelikleri ile döviz kazandırıcı faaliyetlere katkıda bulunacağını düşünmekteyiz.”

Karavan Turizmi Projesi nedir ?

Karavan turizmi yalnızca bir turizm faaliyeti olmayıp, yerel birçok yan sektörü de canlandıran alternatif ve bölgesel kalkınmayı hızlandıracak bir iş modeli. 18-21 Kasım tarihlerinde MÜSİAD EXPO fuarında, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ve yerel yönetimlerin desteğini alan Karavan Park Projesinin lansmanı yapılacak.

Fuar kapsamında yalnızca alternatif turizm potansiyelini değil, karavan turizmini diğer sektörlerle, karavan imalatı, kamp ekipmanı, karavan tasarımı, karavan turizmi için fiziki alanların inşası gibi konularda uzman şirketleri buluşturuyor. Proje vasıtası ile, karavan imalatı, yedek parçası ve tasarımı ile kuvvetli sanayi alt yapısıyla yeni bir ihracat alanı oluşturulması hedefleniyor.

Ne düşünüyorsunuz?

98 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Arazileri Alelacele Satışa Çıkardılar !

Gayrimenkul Yatırımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli