in ,

Katılım Bankalarından İhtiyaca Özel Finansman

Katılım bankacılığı ihtiyaç finansmanı kullanım alanları..

Faizsiz bankacılık prosedürleri ile ihtiyaçlarını karşılamak isteyen yurttaşlar için katılım bankacılığı önemli bir işlev görüyor. Müşterilerin ihtiyaçları için finansman sağlayan bankalar, bu ihtiyaçların çoğunu genel ihtiyaç finansmanı kapsamında sunuyorlar. Bazı bankalar ise müşterilerin ihtiyaçlarına özel finansmanlar sağlıyorlar.

Katılım bankacılığı prosedürleri ile nakit ihtiyaçlarını karşılamak, konut, araba, işyeri, dükkan, mağaza almak isteyen yurttaşlar için çeşitli imkanlar yer alıyor. Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası’ nın yanısıra Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası gibi özel bankalarda yer alıyor. Bu özel ve kamu katılım bankalarının tamamı faizsiz bankacılık ile prosedürlerini gerçekleştiriyorlar. Bu kapsamda müşterilerin talep ettiği alımlar veya masraf ödemeleri banka tarafından gerçekleştirilip bu tutarları müşteriler bankaya belli bir kar payı ile geri ödüyorlar. Bu kar payı oranları ve basit ödeme seçenekleri ise bankadan bankaya değişiyor.

KATILIM BANKACILIĞI İHTİYAÇ FİNANSMANI KULLANIM ALANLARI

Müşteriler katılım bankacılığı kullanarak çok farklı ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Bu bankalar müşterilerinin konut ve araba alımları ile birlikte birçok alanda ihtiyaçları için finansman sağlıyorlar. Bu çerçevede müşterilere genel ihtiyaç finansmanı dışında sağlanan özel finansmanların listeleri şöyle;

Hac ve Umre Finansmanı, Eğitim Finansmanı, Devre Mülk Finansmanı, Devre Tatil Finansmanı, Sağlık Finansmanı, Seyahat Finansmanı, Eşya Finansmanı, Düğün Organizasyonu Finansmanı, Diş Sağlığı Finansmanı, Araç Kiralama Hizmeti Finansmanı, Teknoloji Finansmanı, Taşınma Ücreti, Tadilat Finansmanı, Emlak Finansmanı, Doğal Enerji Sistemi Finansmanı, Engelsiz Hayat Finansmanı, Bebek İhtiyaçları Finansmanı, Servis Taşımacılığı Finansmanı, Konut Kira Finansmanı, Doğalgaz Dönüşüm Finansmanı, Bina Tamamlama Finansmanı, Diğer Taşıt Finansmanı, Prefabrik Finansmanı, Yurt Hizmeti Finansmanı.

FİNANS KULLANIMINDA SÜREÇ NASIL İŞLİYOR ?

Herhangi bir ihtiyacı için katılım bankalarından finansman kullanacak olan kişiler ilk önce ihtiyaçlarına yönelik masrafları belirleyecekler. Bu masrafların belirlenmesinin sonrasında bankalara finansman müracaatında bulunacak olan kişilerin bu ihtiyaçları için gerekli finansman sağlanacak. Banka tarafından ödemelerin yapılmasının sonrasında müşteriler bankaya finansman ödemesi yapacaklar. İhtiyaç finansmanı için kamu ya da özel bankalara müracaatta bulunacak olan kişiler bankaların mobil bankacılık, internet bankacılığı yada banka şubelerinden müracaatlarını yapabilecekler.

Ne düşünüyorsunuz?

89 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

TOKİ’den Van’da 96 Adet Dükkan Satışı

Murat Kurum Açıkladı “Ülke Genelinde Yaygınlaştıracağız !”