in ,

Katılım Bankalarının 120 Ay Vadeli Konut Finansmanı Oranları

En uygun Kar Payı Oranları Hangi Katılım Bankasında ?

Katılım bankalarının konut finansmanı kar payı oranları konut kredisi faiz oranlarıyla yakın bir seviyede yer alıyor.

Hem kamu katılım bankaları hemde özel katılım bankaları müşterilerine belli bir seviyenin üzerinden finansman imkanı sunuyorlar. Bankaların bu finansman imkanlarını uzun vadeli ödeme planları üzerinden ele aldık.

KATILIM BANKALARININ KONUT FİNANSMANI ORANLARI

Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterilerinin konut almaları halinde iki farklı oran sunuyor. 60 ay vadeli konut finansmanı için yüzde 1.49 kar payı ile finansman sağlayan banka bunun haricinde 120 ay için yüzde 1.62 kar payı uyguluyor.

Bankanın müşterilerine sunmuş olduğu bir diğer özellik ise limit. Enerji kimlik belgesi durumuna göre finansman limiti belirleyen Kuveyt Türk Katılım Bankası “Konut prosedürlerinde 500.000 TL’ye kadar işlemlerde A ve B sınıfı konutların ekspertiz değerinin yüzde 90’ı, diğer enerji sınıfında olan konutların ise yüzde 80’i finanse edilir. 500.000 TL üstünde ise A sınıfı konutların ekspertiz değerinin yüzde 90’ı, B sınıfı konutların ekspertiz değerinin yüzde 85’i, diğer enerji sınıfında olan konutların ise yüzde 80’i finanse edilir.” açıklamasında bulundu.

Albaraka Türk Katılım Bankası’da iki farklı kar payı oranı sunan bankalar arasında bulunuyor.

Banka kısa vadeli finansmanlarda daha düşük kar payı uyguluyor. 60 ay vadeli geri ödeme ile Albaraka Türk Katılım Bankasın’dan konut finansmanı kullanacak olan bir müşteri ödemelerini yüzde 1.50 kar payı ile yapacak. Ancak müşteriler konut finansmanı kullanımlarını 120 ay vade ile yapmak istediklerinde kar payı yüzde 1.60 olacak.

KAMU KATILIM BANKALARI

Kamu katılım bankaları olan Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası’ndan finansman kullanacak olan müşteriler için sunulan oranlar şöyle;

Faizsiz bankacılık sistemleri kapsamında Vakıf Katılım Bankası vasıtasıyla 120 ay vadeli konut finansmanı kullanacak olan bir müşteri ödemelerini yüzde 1.60 kar payı oranıyla yapacak. Ziraat Katılım Bankası’nın 120 ay vadeli konut finansmanı kar payı oranı ise yüzde 1.70.

Ne düşünüyorsunuz?

161 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Konya ve Antalya’yı Birbirine Bağlayacak !

Kentsel Dönüşümde Nasıl Yeni Konut Sahibi Olunur ?