in ,

Katılım Bankalarının Konut Finansmanı Kampanyaları

En uygun kar payı oranı hangi bankada ?

Bankaların kredi faiz oranlarında yaşanan yükseliş, en çok konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişileri etkiledi. Konut kredisi paketlerinin hem yüksek tutarlı olması hem de uzun vadeli olması, geri ödenen kredilerin katlanmasına neden oldu.

Konut kredisi paketlerinde psikolojik eşik yüzde 0.99 olarak kabul edilirken güncel en düşük konut kredisi faiz oranı ne yazık ki bu seviyenin son derece üzerinde, yüzde 1.32 seviyesinde bulunuyor. Bankaların konut kredisi faiz oranlarında yaşanan yükselişin sonrasında en uygun kredi veren bankalar merak edilmeye devam ediliyor.

KATILIM BANKALARININ KONUT FİNANSMANI KAMPANYALARI İLE EN UYGUN KAR PAYI ORANI YÜZDE 0.69 SEVİYESİNDE…

Türkiye’de hizmet veren katılım bankalarının sayıları gün geçtikçe artmaya devam ederken bu bankalar şöyle sıralanıyor:

  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Emlak Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası

Katılım bankaları statüleri sebebi ile faizsiz finansman hizmeti sunarken bunun yerine kar payı oranı uygulaması bulunuyor. Bu kapsamda katılım bankaları tarafından konut almak isteyen kişilere şu anda en ideal finansman desteğini Türkiye Finans Katılım Bankası 0.69 kar payı oranı ile banka tarafından satılan gayrimenkullerden almak isteyen kişilere verilen ‘Banka Gayrimenkulü Konut Finansmanı’ kampanyası ile uyguluyor.

KATILIM BANKALARININ KONUT FİNANSMANI ORANLARI ! EN UYGUN KREDİ HANGİ BANKADA ?

Şu anda ideal konut finansmanı oranı yüzde 0.69 ile Türkiye Finans tarafından verilirken bankanın normal konut finansmanı paketindeki oranı ise yüzde 1.59 olarak duyuruldu. Ziraat Katılım Bankası konut finansmanı oranı yüzde 1.41 olarak uygulanırken, Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı oranını yüzde 1,54 olarak revize etti.

Albaraka Türk Katılım Bankası konut finansmanı oranı yüzde 1,61, Emlak Katılım Bankası yeni konut finansmanı oranı ise yüzde 1.49 olarak ilan edildi.

Ne düşünüyorsunuz?

168 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yolu Olmayan Araziye Yol Nasıl Alınır ?

Kanal İstanbul İdaresi Başkanlığı Kuruluyor !