in , , ,

Kayseri’de 5 Mahallenin Dönüşümü Yapılacak

Kentsel dönüşüm projelerinde saha tespitleri yapıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Develi ilçesinde devam eden kentsel dönüşüm projesi ile ilgili açıklama yaptı. Develi Belediyesi ile koordinasyon halinde olduklarını belirten Başkan Büyükkılıç beş mahalleyi kapsayan kentsel dönüşüm projelerinde saha tespitlerinin yapıldığını söyledi.

Kayseri’de gerçekleştirilmesi için hazırlıkları yapılan kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç açıklamalarda bulundu. Develi ilçesinde gerçekleşecek olan kentsel dönüşüm projelerini çok yakında takip ettiğini belirten Memduh Büyükkılıç ilgili alanlarda saha tespitlerinin sona erdiğini söyledi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Kayseri’nin ilçelerinde yapılan tüm kentsel dönüşüm projelerinde ilçe belediyeleri ile işbirliği içerisinde olduklarını belirten Mehduh Büyükkılıç, “Daha önce Kayseri’de diğer belediyelerle de birlikte çalışmıştık. Talas ve Hacılar belediyeleri bunlara örnektir. Şimdi de Develi ilçe merkezinde yapılacak olan Fenese Aşağı, Fenese Yukarı, İzmirli, Everek ve Camikebir mahallelerindeki kentsel dönüşüm projelerinin hayata geçmesi için Develi Belediyesi ile birlikte bir çalışma yürütüyoruz.” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyelerine kentsel dönüşüm projelerinin tüm safhalarında yardımcı olduklarını belirten Memduh Büyükkılıç, “Alan ilanı, yetki devri işlemleri, hak sahipliklerinin belirlenmesi, saha tespitleri, dönüşüm modellerinin belirlenmesi, yeni projenin hazırlanması ve diğer tüm işlemlerde ilçe belediyelerine ihtiyaç duydukları her hususta yardımcı oluyoruz. Kayseri’de kentleşmeyi vizyon olarak belirleyecek kentsel dönüşüm çalışmalarında lider olmaya gayret ediyoruz.” şeklinde konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİNE AĞIRLIK VERİLİYOR

Şehirler için kentsel dönüşüm projelerinin önemli olduğuna dikkat çeken Mehduh Büyükkılıç, “Yaşanabilir ve modern şehirleri inşa etmenin en kapsamlı ve nokta atışı yapılabilecek argümanı kentsel dönüşümdür. Biz de belediye olarak Kayseri‘yi bu anlamda geliştirmek amacıyla kentsel dönüşüm projelerine ağırlık veriyoruz. Sadece il merkezimizi değil ilçe merkezlerimizi de projelendirerek kentimizi bir adım daha ileriye taşıyabilmenin mücadelesini yapıyoruz. Amacımız gelecek vizyonuna uygun bir şekilde kentsel mimari kapsamında kentimizi geleceğe hazırlamaktır.” ifadelerini kullandı.

Ne düşünüyorsunuz?

98 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Beşiktaş Ortaköy’de Yer Teslimi Yapıldı

Konut Satışlarında Tutarsız Raporların Önüne Geçilecek !