in ,

Kayseri’de Yeni Bir OSB Kurulacak !

Kocasinan Belediyesi’nde Mayıs Ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Kocasinan Belediyesi, Mayıs ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Çolakbayrakdar yönetiminde yapılan meclis toplantısında 19 gündem maddesi görüşüldü.

Meclis toplantısında konuşan Başkan Çolakbayrakdar, meclis üyelerinin ve vatandaşların geçmiş Ramazan Bayramını kutladı. Kudüs’te İsrail işgal güçlerinin saldırısına maruz kalan Filistinli Müslümanların yanında olduklarını vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Filistin’de Müslümanlar evlerinde ve yurtlarında ibadet ederken saldırıya uğrayarak, yurtlarından edilmeye çalışıldı. Yıllardan beri Filistin topraklarında bir işgal devleti, günden güne işgal ederek kendilerine toprak edinmeye çalışıyorlar. Bazı ülkeler görmemezlikten geliyor. Küçücük yavruların orada vahşice öldürülmesi Dünyanın vicdanını sarsıyor. Bu noktada tüm dünyanın karşısında durup da yaşananlara karşı, oradaki vahşeti haykıran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, yapılması gereken konularda Türkiye’nin tavrını ve Türk insanının sesi olmuştur. İnşallah dualarımıza Filistin’i ekliyoruz. Orada yaşanan hadiselerinde son bulması için dua ediyoruz. Çocukların, kadınların ve sivil halkın özgür bir şekilde yaşamalarını ümit ediyoruz” şeklinde konuştu.

Millet İttifakı adına konuşan İyi Parti Meclis Üyesi Kazım Yücel ise; Kudüs’te İsrail işgal güçlerinin saldırılarını kınadıklarını ifade etti.

Konuşmaların sonrasında 19 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda Erkilet, Zümrüt, Mimarsinan, Cırgalan, Kayabaşı, Şeker, Fevziçakmak, Tanpınar, Mithatpaşa ve Sümer Mahallesinde çeşitli imar planı maddeleri görüşüldü.

Ayrıca toplantı maddesinde bulunan Kayseri Tarıma Dayalı Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (Kayseri Sera TDİOSB) kuruluşunda, Kocasinan Belediyesi’nin kurucu üye olarak yer alması, katılım oranı ile müteşebbis mecliste temsil edeceği üyenin belirlenmesi görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Çolakbayrakdar, Türkiye ve Kayseri adına ‘Hayırlı’ bir işe imza atacaklarını belirterek, “Elmalı Mahallemizde bulunan jeotermal sıcak su kaynağı yanı sıra tarıma dayalı Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulacak. Kayseri Valiliği önderliğinde; Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kocasinan Belediyesi, Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Ziraat Odası ve müteşebbis kurulun katılımlarıyla başlangıç olarak 1 Milyon metrekare alanın üzerinde bir İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulmaya başlanacak. Bununla ilgili Kocasinan Belediyesi olarak müteşebbis mecliste yer almak ve İhtisas Organize Sanayi Bölgesi içerisinde pay almak için meclis üyelerimizden yetki talep ediyoruz. Tabi ki üretim ve endüstriyel üretim oldukça önemli ve kıymetlidir. Ama burada tarımsal üretim daha önemli ve kıymetlidir. Yıllardır dediğimiz ve uyguladığımız tarımsal üretimler, Türkiye’ye model olmuştur. İnşallah bu noktada Kocasinan’ımıza ve Kayseri’mize bir OSB kazandırmış olacağız. Başlangıç olacak olan bu uygulama, çok daha büyük alanlarda çok daha büyük tarımsal üretimin kapısını açacaktır” ifadelerine yer verdi.

Toplantı Başkan Çolakbayrakdar’ın Mayıs ayı meclis toplantısında alınan kararların kentimize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunmasıyla sona erdi.

Ne düşünüyorsunuz?

100 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İsrail’in Saldırılarında 1800 Konut Zarar Gördü

Yeni Özelleştirme Kararları Resmi Gazete’de Yayımlandı