in

Keçiören Belediyesi 31 Arsayı Satışa Çıkardı

Konut imarlı arsalar ihale ile satılacak.

Keçiören Belediyesi, Ankara’da yatırım yapmak isteyenler için 31 farklı arsayı en düşüğü 246 bin TL’den başlayan fiyatlarla ihale yöntemiyle satışa çıkardı.

Ankara’nın Keçiören ilçesinde arsa yatırımı yapmak için yer arayanlara Belediye önemli bir fırsat sunuyor. Birbirinden kıymetli 31 adet arsa ihale ile satışa çıkıyor.

Başkent Ankara‘nın önemli ilçesi Keçiören’de Belediye tarafından satışa çıkarılan arsalar büyük ilgi görüyor. 31 arsa için satış ilanı yayımlayan Belediye, en düşüğü 246 Bin TL olmak suretiyle ihale için hazırlıklara başladı. Arsa sahibi olmak isteyen aradığı arsayı bulamayanlar için kaçırılmayacak fırsat. Konut imarlı arsalar uygun şartlarda ihale yöntemiyle satılacak.

En Ucuz Arsa 246 Bin TL

Ankara İli Keçiören Belediye Başkanlığı mülkiyetinde bulunan toplamda 31 adet arsa ihale yöntemi ile satışa sunuldu.

İşte Detaylar…

Mülkiyeti Keçiören Belediyesi’ne ait Bağlum Mahallesinde bulunan toplam 31 adet arsa, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 36. ve 45. maddesine göre yapılacak olan Kapalı/Açık Teklif Usulü ile satılacak.

İhale konusu olan gayrimenkullerin Geçici Teminat bedeli, muhammen bedelin %3’ü tutarındadır. (2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 26. maddesinde ifade edildiği üzere; Geçici Teminat Bedeli, Tedavüldeki Türk Parası veya Bankalar ve Özel Finans Kurumlarının verecekleri süresiz Teminat Mektupları cinsinden verilebilir.) 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 40. maddesine 5577 sayılı Kanunun 1. maddesi ile eklenen ek fıkralarda ifade edildiği üzere, kapalı teklif usulü ile yapılan artırma ihalelerinde; geçerli en yüksek teklifin altında olmamak üzere, oturumda hazır bulunan adaylardan sözlü ya da yazılı teklif alınmak suretiyle ihale sonuçlandırılır. (2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 36. maddesi için geçerlidir.)

İhaleye Katılacak Adaylardan İstenen Belgeler

İhaleye iştirak Dilekçesi,
Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
İkametgah Belgesi,
Yasal tebligat adresini belirten imzalı adres beyanı,
Geçici Teminat bedelinin Belediye Veznesine ödendiğine dair makbuz,
Şartname bedelinin Belediye Veznesine ödendiğine dair makbuz,
Tüzel Kişiler için Noter tasdikli Tescil Belgesi,
Tüzel Kişiler adına ihaleye iştirak eden kişilerin Noter tasdikli Yetki Belgesi,
Tüzel Kişiler adına ihaleye iştirak eden kişilerin Noter tasdikli İmza Sirküsü,
Teklif Mektubu.

İhaleye Katılamayacak Olanlar ;

2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 6. maddesinde belirtilen kişiler, direkt olarak ya da dolaylı olarak ihaleye katılamazlar. Belediye Encümeni ihaleyi yapıp yapmamakta ve uygun bedeli tespit etmekte serbesttir.

Müracaat Belgelerinin Verilmesi

Teklifler; – 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 38. maddesindeki hususlara uyulmak kaydıyla Encümen Başkanlığına sunulmak üzere, ihale günü saat 12.00’ye kadar Belediye Yazı İşleri Müdürlüğüne verilecektir. İhale şartnamesi, mesai günlerinde mesai saatleri içerisinde Keçiören Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü İhale Servisinden 250,00 TL şartname bedeli karşılığında temin edilebilir. (Adres: Güçlükaya Mah. Cumhuriyet Cad. Kalaba Kent Meydanı No:1 KEÇİÖREN / ANKARA)

İhaleler, 18 Şubat, 25 Şubat ve 14 Mart 2021 tarihlerinde yapılacak.

Ne düşünüyorsunuz?

122 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Değerli Konut Vergisi İçin Süreç Hızla İlerliyor…

Emlak Konut GYO’dan Yeni Fırsat !