in ,

Kira ve Gelir Kaybı Ödemeleri Başladı !

Başvuru yapan esnaf ve sanatkarlara ödemeler nasıl yapılacak ?

Koronavirüs salgını döneminde başlatılan zorunlu kısıtlama kararları sebebi ile bilhassa de küçük esnaf büyük bir mağduriyet yaşamış ve gelir kaybına uğramıştı. Verilen düşük faizli ve faizsiz destek kredileri ile ayakta tutulmaya çalışılan esnaflara Ticaret Bakanlığı tarafından kira desteği ve gelir kaybı yardımı ödemesi yapılacağı ilan edilmişti.

ESNAFA KİRA YARDIMI VE GELİR KAYBI DESTEĞİ ÖDEMELERİ BAŞLADI !

Bakan Ruhsar Pekcan tarafından yapılan son dakika açıklaması ile “Esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik gelir kaybı desteği ödemelerine başlamış bulunuyoruz.” diyerek beklenen müjdeli haberi verdi.

Hatırlanacağı üzere pandemi döneminde esnaflar büyük bir gelir kaybı yaşamış, zorunlu kısıtlama kararı sebebi ile kepenk kapamak zorunda kalan milyonlarca esnaf batma noktasına gelmişti. Küçük esnaf ve KOBİ‘ler yaşanan süreçte kamu bankaları tarafından başlatılan düşük faizli kredi desteği ile ayakta tutulmaya çalışılmış, virüste yaşanan ikinci dalga etkisi ile esnaf tekrar zor günler yaşamaya başlamıştı.

Başta TESK olmak suretiyle esnaf konfederasyonları tarafından dile getirilen destek talepleri akabinde Ticaret Bakanlığı tarafından hibe para yardımı yapılacağı duyurulmuş, başvurular e-devlet üzerinden alınmıştı.

ÖDEMELER NASIL YAPILACAK ?

Esnafa kira yardımı ve 1000 TL gelir kaybı desteği için başvuru sürecinde esnaf tarafından doldurulan formda bulunan hesap bilgilerine ödemeler yapılacak. Başvurusunun kabul edilip edilmediğini esnaflar yine e-devlet üzerinden sorgulayabilecekler.

Ne düşünüyorsunuz?

187 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İmar Davalarında Yeni Yargılama Usulü

Deprem Yönetmeliği Kapsamında Yapılacak Tasarım Gözetimi ve Kontrolü Hizmetlerine Dair Yeni Tebliğ