in ,

Kiralarda Stopaj İndiriminin Süresi Uzatıldı !

Kabine toplantısının ardından Recep Tayyip Erdoğan, yıl sonuna kadar uygulanacak stopaj oranına dair açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen kabine toplantısının ana gündem maddesi pandemi döneminde esnafa yapılan kira yardımlarıydı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyük illerde olan iş yeri kiralarına 3 ay boyunca 750, küçük illerdeki iş yeri kiralarına ise 500 TL yardım yapılacağını belirtti.

Gayrimenkul kiralarındaki stopaj oranı indirimlerinin 1 Haziran 2021 tarihine kadar uzatıldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamayı yaptı:

“Yıl sonuna kadar yüzde 20’den yüzde 10’a indirmiş olduğumuz gayrimenkul kiralarındaki stopaj oranının uygulanma süresini 1 Haziran’a kadar uzatıyoruz. Benzer şekilde, yüzde 18’den yüzde 8’e indirmiş olduğumuz iş yeri kiralama hizmetlerindeki KDV oranını da 1 Haziran’a kadar yüzde 8 olarak programa devam edeceğiz. Salgının etkisinin en aza indirilmesi için yıl ortasında başlattığımız yolcu taşımacılığından bakım onarıma, konaklamadan yeme içmeye kadar birçok sektörü içine alan KDV indirimlerinin sürelerinde de yine 1 Haziran’a kadar uzatıma gittik.”

Ne düşünüyorsunuz?

189 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı

GYO’ların Önü açıldı !