in

Kiralık Belediye Dükkanları

Belediye başkanlıklarının ilan ettiği kiralık iş yeri ilanları haberimizde…

Normalleşme sürecinin başlamasının ardından 4 farklı belediye başkanlığı kendilerine ait olan işyerlerini kiraya vereceklerini ilan ettiler.

İşte işyeri kiralanması için ilan yayımlayan belediye başkanlıkları ve kiralanacak işyerlerinin özellikleri.

Belediye Başkanlıklarından Kiralık İşyeri İlanları

Gayrimenkul kiralanması için yayımlanan duyurularda en çok dikkat çeken ilanlar, dükkan ve depo ilanları. Bunun dışında  ATM yeri, sosyal tesis gibi taşınmazların kiralanması için de duyurular yayımlanıyor.

Söz konusu ilanları yayımlayan belediyeler şöyle;

Bursa Orhangazi Belediyesi 38 adet taşınmazı ihale usulü ile kiraya verecek. Belediye başkanlığının duyurusunda bulunan taşınmazlar dükkan, işyeri ve depo olarak açıklandı.

Silivri Belediye Başkanlığı kendisine ait 4 farklı işyerini kiralamak için ihale düzenleyecek.

Şanlıurfa Siverek Belediye Başkanlığı da farklı özelliklerde 4 farklı gayrimenkulü kiralamak için açık artırma düzenleyecek.

Balıkesir Bandırma Belediye Başkanlığı da işyeri kiralayacağını ilan etti.

Belediyeden Nasıl İşyeri Kiralanır ?

Belediyelerden işyeri kiralamak isteyenler, yayımlanan duyuruları yakından takip edecekler. Belediye başkanlıkları hem kendi resmi sitelerinden hemde Resmi İlan Portalı gibi web sayfaları üzerinden duyurular yayımlarlar. Bu duyurularda ihale düzenleneceğini ilan eden belediye başkanlıkları vatandaşlara gayrimenkulün özelliklerini aktarır.

Gayrimenkulün özellikleri doğrultusunda kiralama yapmak isteyen adaylar, ihaleye dahil olacaklar. İhaleye katılmak için belediye başkanlıklarının emlak müdürlüklerine gidilmesi gerekiyor. İhale için hazırlanan şartları inceleyen adaylar, şartların sağlanması halinde başvurularını yapabilecekler.

İhaleye Nasıl Başvurulacak ?

Belediye başkanlıkları söz konusu gayrimenkullerin özelliklerini ilan ettikten sonra kiralama sürecini de yayımlarlar. Burada süre 1 yıllık, 3 yıllık, 5 yıllık ya da 10 yıllık olabilir. Belediyeler bu sürelerin dışında özel bir süreç bildirebilirler. Bildirilen süre kapsamında bir muhammen bedel ilan eden belediye başkanlıkları, ihaleye katılacakların bu muhammen bedelin bir miktarı kadar geçici teminat bedeli ödenmesini talep ederler.

Geçici teminat bedelini ödeyen adaylar, makbuz ile birlikte belediye emlak birimlerinden alacakları şartnamede bulunan başvuru evraklarını hazırlayarak belediyelere teslim ederler. Başvuruların ardından açık artırma süreci başlar.

Ne düşünüyorsunuz?

131 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Arazinin Eski Sahibi Göbeklitepe’nin Keşfedilme Hikayesini Anlattı

İhale Şartnamesi Nedir ? İhale Şartnamesi Nereden ve Nasıl Alınır ?