in

Kırıkkale Merkez İçin Acele Kamulaştırma Kararı

İlgili karar, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kırıkkale Merkez ilçesi için Resmi Gazete’de yayımlanan Karar Sayısı: 5105 ile acele kamulaştırma kararı alındı. Bu bölgeye küçük sanayi sitesi yapılacak.

Kırıkkale Merkez ilçesi sınırları içerisinde bulunan taşınmazların küçük sanayi sitesi yapımı amacıyla Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılma kararı 13 Ocak 2022 tarihli 31719 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

KIRIKKALE MERKEZ İÇİN ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI ALINDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Karar Sayısı: 5105 kararda şu ifadeler kullanıldı.

” Kırıkkale İli, Merkez İlçe, Aşağımahmutlar Mahallesinde bulunan ve ekli harita ile listede sınırları ve kamulaştırma bilgileri açıklanan taşınmazların, küçük sanayi sitesi yapılması amacıyla Kırıkkale Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27. maddesi gereğince karar verilmiştir ” denildi.

Karar doğrultusunda Merkez ilçesi sınırları içerisinde bulunan bazı taşınmazlar, küçük sanayi sitesi yapılabilmesi için Kırıkkale Belediye Başkanlığı tarafından kamulaştırılacak.

Ne düşünüyorsunuz?

98 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

2022 Emlak Vergisi Ödeme Takvimi

Veraset ve İntikal Vergisi’nde 2022 Tarifesi