in

Konak Belediyesi’nden Boş Kamu Konutu Satışı !

İzmir Konak Belediye Başkanlığı bir adet kamu konutu satışı yapacağını, konutun boş konumda olduğunu ve satış için ihale başvurularının başladığını duyurdu.

İzmir’de satılık konut arayanlar için Konak Belediye Başkanlığı tarafından bir adet konut satış ilanı yayımlandı. İşte İzmir Konak’ta bulunan kamu konutu için ilan edilen özellikler ve satış fiyatı ayrıntıları…

İZMİR KONAK’TA KAMU KONUTU SATIŞI

Konak Belediye Başkanlığı’nın yayımladığı ilana göre, 1 adet kamu konutunun satışı yapılacak. Satışa çıkarılan konutun İzmir Konak Belediyesine ait olduğu, mülkiyetinin belediyede bulunduğu ve konutun ise Güneşli Mahallesinde yer aldığı açıklandı.

Konutun özelliklerini paylaşan belediye; binanın 6890 ada ve 13 parselde bulunduğunu duyurdu. 8. katta bulunan konutun fiili durumu boş olarak bildirildi. Boş konumda olması satışın herkese açık olarak gerçekleştirileceği ve öncelikli satın alma hakkı olmadığı anlamına geliyor.

Konut Satışı için Belediyeden Yapılan Açıklama

Güneşli Mahallesinde bulunan ve 8. katta bulunan konut satışına dair belediye “Aşağıda nitelikleri belirtilen mülkiyeti belediyemize ait taşınmazın 4706 sayılı Hazine’ye ait Taşınmaz Malların Değerlendirilmesi ve Katma Değer Vergisi Kanunun da Değişiklik Yapılması ile ilgili Kanunun 4.maddesi hükümleri gereğince açık arttırma sureti ile satılacaktır. İhalesi 02.09.2021 Perşembe günü karşısında belirtilen saatte 9 Eylül Meydanı No:11 Belediye Hizmet Binası 4. kat Basmane adresinde Belediyemiz Encümen toplantı salonunda yapılacaktır.” bilgisi verildi.

Konut satışlarının hangi muhammen bedel üzerinden ödeneği ve geçici teminat bedelini gösterir tablo şu şekilde;

Konut için başvuruda bulunacak olanlar başvurularını Konak Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne yapacaklar. Başvurulardan önce belediyenin bu biriminden ücretsiz şekilde ihale şartnamesi incelenebilecek. Tüm koşulların uygun olması durumunda başvurularını yapacaklar. Başvurular belirlenen 11.000 TL’lik geçici teminat bedelinin ödenmesi ve belediyenin şartnamede ilan ettiği evrakların teslim edilmesi ile tamamlanacak.

İhale Tarihi

Başvuru evrakları ister şahsen ister posta yoluyla kuruma gönderilebilir. Ancak postada problem yaşanması halinde İzmir Konak Belediyesi herhangi bir sorumluluk kabul etmeyecek. İhale işlemleri 2 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. İhaleye başvurular bu tarihe kadar yapılabilecek.

Ne düşünüyorsunuz?

69 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Üç İlimizde Bulunan Bölgeler Kesin Korunacak Hassas Alan İlan Edildi

TOKİ’den 660 TL’den Başlayan Taksitlerle Konut Satışı !